Policja na rolkach ma walczyć z przestępczością na ulicach Karaczi

Świat
Policja na rolkach ma walczyć z przestępczością na ulicach Karaczi
pixabay
20-osobowy zespół, który jest częścią Specjalnej Jednostki Bezpieczeństwa, składa się z 10 mężczyzn i 10 kobiet, którzy będą patrolować wąskie alejki i ulice Karaczi.

Pakistańska policja w Karaczi oddelegowała specjalny zespół do jazdy na rolkach w celu ograniczenia kradzieży i molestowania seksualnego na ulicach tej 20-milionowej metropolii – podał portal anglojęzycznej indyjskiej gazety "The Indian Express".

20-osobowy zespół, który jest częścią Specjalnej Jednostki Bezpieczeństwa, składa się z 10 mężczyzn i 10 kobiet, którzy będą patrolować wąskie alejki i ulice Karaczi. - Uznaliśmy, że musimy wymyślić innowacyjne podejście do kontroli przestępczości na ulicach – powiedział szef jednostki Farrukh Ali.

 

Przyznał, że chociaż trudno będzie rozmieścić policjantów na rolkach w całym Karaczi ze względu na złe warunki drogowe i nierówne chodniki, to zostaną oni wysłani na ulice i do tych części miasta, w których częściej dochodzi do kradzieży i molestowania.

 

ZOBACZ: Przed policją ukrył się w Pawlaczu. "Level master"

 

Jak dodał Ali, z powodu obaw o bezpieczeństwo, policjanci na rolkach będą nosić tylko broń ręczną, zmniejszając ryzyko rykoszetu pocisków.

 

Policjanci na rolkach oficjalnie miała rozpocząć patrole w marcu, ale już w lutym funkcjonariusze kontrolowali tętniące życiem nabrzeża Karaczi. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie