Proboszcz poważnie ranny. Policja zatrzymała 47-latka, może mieć związek z pobiciem

Polska
Proboszcz poważnie ranny. Policja zatrzymała 47-latka, może mieć związek z pobiciem
zdj. ilustracyjne/ Polsat News
Pod uwagę brana jest m.in. hipoteza, że duchowny padł ofiarą brutalnego ataku

Policja zatrzymała 47-latka, który może mieć związek z pobiciem ks. proboszcza parafii rzymsko-katolickiej Wielka Wola - Paradyż. Mężczyzna jest przesłuchiwany - poinformowała w środę rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opocznie asp. szt. Barbara Stępień.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w Wielkiej Woli - Paradyżu (woj. łódzkie). O sprawie poinformowało Radio Plus Radom. Według wstępnych nieoficjalnych informacji, duchowny zamykając bramę na plebanię przy ulicy Koneckiej miał zostać zaatakowany przez nieznanego sprawcę, a w konsekwencji trafić do szpitala z poważnym urazem głowy.  

 

ZOBACZ: Pożar kościoła w Lublinie. Zatrzymano kobietę podejrzaną o podpalenie

 

Informacji tych nie potwierdziła asp. szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. - Na chwilę obecną nie możemy w sposób jednoznaczny przesądzić, w jakich okolicznościach doszło do urazu. Bierzemy pod uwagę wszystkie okoliczności od nieszczęśliwego wypadku po czyn zabroniony - mówiła wcześniej policjantka w rozmowie z polsatnews.pl. 

 

ZOBACZ: Napad na pociąg na Śląsku. Zmusili maszynistę do zatrzymania składu

 

Jak dodała, służby pracowały na miejscu  do późnych godzin nocnych. Zabezpieczono ślady, a także wykorzystano psa tropiącego. Według rozgłośni, stan księdza ma się poprawiać. 

 

69-letni ks. prał. Adam Myszkowski jest od 29 lat jest proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Paradyżu oraz kustoszem sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela, a także dziekanem dekanatu żarnowskiego.

Policja zatrzymała 47-latka

Stępień podkreśliła, że początkowo pod uwagę były brane różne hipotezy - od tego, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku, jak i przestępczego działania. Jednak - jak powiedziała PAP - zebrany materiał pozwolił na stwierdzenie, że mamy do czynienia z "przestępczym działaniem osób trzecich".

 

ZOBACZ: Działoszyn: zatrzymano podejrzanych o pobicie księdza

 

- Skrupulatnie zebrane dowody, ich dokładna analiza pozwoliła na wytypowanie osoby, która może mieć związek ze zdarzeniem. W środę rano policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę - poinformowała Stępień. Dodała, że mężczyzna jest zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, obecnie jest przesłuchiwany.

emi/msl/ms/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie