Holandia. Wybuch w centrum testowania na obecność koronawirusa

Świat
Holandia. Wybuch w centrum testowania na obecność koronawirusa
PAP/EPA/Inter Visual Studio
Według policji w centrum "musiał zostać podłożony" ładunek wybuchowy

Do eksplozji doszło w środę rano w centrum testowania na obecność koronawirusa w mieście Bovenkarspel na północy Holandii na krótko przed jego otwarciem. Według policji wybuch był spowodowany umyślnie, a w centrum "musiał został podłożony" ładunek.

W wyniku eksplozji o 6:55 wypadły okna w budynku, ale nikt nie odniósł obrażeń - poinformowała policja prowincji Holandia Północna na północnym zachodzie kraju. Teren otoczono kordonem w celu zbadania sprawy.

 

Bovenkarspel znajduje się 55 km na północ od Amsterdamu.

 

 

"To musiało zostać podłożone"

 

Materiał wybuchowy "musiał być tam umieszczony" - powiedział Reuterowi rzecznik policji Menno Hartenberg, dodając, że eksplozję spowodowało "coś metalowego". - Nie wiemy jeszcze dokładnie, co eksplodowało, sprawę muszą zbadać najpierw eksperci od materiałów wybuchowych - przekazał rzecznik.

 

ZOBACZ: Gliwice: wybuch instalacji do destylacji alkoholu. Jedna osoba ranna

 

Zwrócił uwagę na fakt, że "coś takiego nie zdarza się przypadkowo, to musiało zostać podłożone".

 

Niebawem wybory

 

Reuters zauważa, że incydent ten wydarzył się przed zaplanowanymi na 17 marca wyborami parlamentarnymi, które postrzegane są jako referendum w sprawie sposobu, w jaki rząd radzi sobie z epidemią koronawirusa. Według badań opinii publicznej konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Ruttego prawdopodobnie uzyska najwięcej głosów.

 

W styczniu br. podpalono ośrodek badań nad koronawirusem w rybackiej wiosce Urk, w pierwszą noc obowiązywania ogólnokrajowej godziny policyjnej (od 21 do 4:30), wprowadzonej w ramach ostatniego rządowego lockdownu w związku z epidemią koronawirusa.

ac/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie