Gliwice: wybuch instalacji do destylacji alkoholu. Jedna osoba ranna

Polska
Gliwice: wybuch instalacji do destylacji alkoholu. Jedna osoba ranna
Zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Gliwice: jedna osoba ranna w wyniku wybuchu instalacji do destylacji alkoholu

Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu, do którego doszło w sobotę późnym południem na parterze czteropiętrowego budynku w Gliwicach. Wstępnie ustalono, że wybuch spowodowała instalacja do destylacji alkoholu. Silna eksplozja uszkodziła okna mieszkania, nie naruszyła jednak konstrukcji budynku.

Jak poinformował oficer prasowy gliwickiej straży pożarnej kpt. Jakub Zych, w akcji na miejscu wybuchu brało udział 17 strażaków z sześciu zastępów. Osoba poszkodowana w wyniku wybuchu trafiła do szpitala - była przytomna.

 

Lokatorzy pozostałych mieszkań budynku przy ul. Przedwiośnie, gdzie doszło do wybuchu - łącznie ponad 30 osób - opuścili dom jeszcze przed przybyciem strażaków.

 

ZOBACZ: Opolskie: wybuch instalacji do produkcji bimbru. Dwie osoby ranne

 

Na miejsce przyjechał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który ocenił, że nie doszło do naruszenia konstrukcji budynku.

 

Okoliczności wybuchu bada gliwicka policja. Postępowanie ma wyjaśnić przyczyny eksplozji oraz m.in. odpowiedzieć na pytanie, czy właściciel instalacji sprowadził niebezpieczeństwo dla siebie i pozostałych lokatorów lub spowodował zagrożenie katastrofą budowlaną.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie