Głogów: rusza katolickie przedszkole. "Nie będzie miejsca dla ideologii LGBT"

Polska
Głogów: rusza katolickie przedszkole. "Nie będzie miejsca dla ideologii LGBT"
Google Street View
Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Klemensa Hofbauera

- Dzieci będą miały mszę świętą w swoich salkach. W każdej z nich znajdzie się miejsce na kapliczkę - powiedział proboszcz głogowskiej parafii, przy której powstaje katolickie przedszkole "Boży Domek". Jak podkreśla, w placówce "nie będzie miejsca dla ideologii LGBT, ale za to będzie miejsce dla Boga".

- Jest taka potrzeba rodziców. Przychodzą i mówią, że chcą takiego przedszkola katolickiego. Myślą o przyszłości. Ludzie widzą, że nie czują się bezpiecznie, co będzie za kilka lat, czy w szkołach publicznych wejdą karty LGBT, jaka będzie edukacja. My gwarantujemy edukację katolicką - powiedział portalowi myglogow.pl o. Łukasz Wójcik, proboszcz parafii pw. św. Klemensa w Głogowie. 

 

ZOBACZ: Przedszkolanka z Tczewa miała taśmą przykleić dziecko do krzesła. Sprawę bada policja

 

Jak przekonuje proboszcz, opiekunowie chcą wychowywać dzieci "w duchu wiary". Podkreślił, że tutaj nie będzie miejsca dla ideologii LGBT, ale za to będzie miejsce dla Boga. - Choć i tego nie będzie ani za dużo, ani za mało. To są dzieci, nie można przesadzić. Będziemy jednak starać się im przekazywać nasze wartości - mówił. 

 

"Patriotyczne wychowanie"

 

Zajęcia w nowym przedszkolu rozpoczną się od września, ruszyła rekrutacja.

 

Na stronie internetowej placówki możemy przeczytać, że dzieci tam uczęszczające będą wychowywane "w duchu katolickim i patriotycznym". Zagwarantowano "współpracę z rodzicami w wychowaniu dzieci na podłożu partnerskim", "spotkania z ciekawymi ludźmi" oraz "dziecięca Mszę Świętą we własnej kaplicy". 

msl/grz/ myglogow.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie