W Warszawie powstanie hostel interwencyjny dla osób LGBT+

Polska
W Warszawie powstanie hostel interwencyjny dla osób LGBT+
Pixabay
W Warszawie powstanie hostel interwencyjny dla osób LGBT+

Dziś ogłosiliśmy konkurs na prowadzenie całodobowego punktu schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób o innej tożsamości psychoseksualnej, osób LGBT+ - poinformowała we wtorek wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Wcześniej o ogłoszeniu konkursu na powstanie takiej placówki informowało też stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. Jak przypomniało, powstanie placówki będzie realizacją pierwszego punktu "Warszawskiej Deklaracji LGBT+" przygotowanej przez stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i podpisanej 18 lutego 2019 roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

 

ZOBACZ: "Przed podpisaniem karty, prezydent Trzaskowski rozmawiał tylko i wyłącznie ze środowiskami LGBT"

 

- Cieszymy się, że wreszcie możemy pochwalić stronę miejską za wywiązanie się ze zobowiązań. Sytuacja osób LGBT+ w Polsce i w Warszawie jest naprawdę zbyt trudna, żeby obstawać przy fasadowych i czysto wizerunkowych działaniach - powiedział o tej decyzji Hubert Sobecki, współprzewodniczący stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

 

Trzaskowski podpisał "Warszawską Deklarację LGBT+" w lutym 2019 roku. Celem przygotowanego przez stowarzyszenie "Miłość Nie Wyklucza" dokumentu jest poprawa sytuacji osób LGBT+ w stolicy. Dokument też zakłada właśnie stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ czy też stworzenie miejskiego mechanizmu szybkiej pomocy dla nich oraz edukację antydyskryminacyjną.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie