SUV zderzył się z ciężarówką. Zginęło 15 osób

Świat
SUV zderzył się z ciężarówką. Zginęło 15 osób
Zdj. ilustracyjne/Imperial County Deputy Sheriffs' Association

Tragiczny wypadek w Kalifornii. SUV marki Ford, w którym jechało 27 osób, zderzył się z ciężarówką. W wyniku wypadku zginęło co najmniej 15 osób, a kilka zostało rannych.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek rano czasu lokalnego, na drodze stanowej 115, w rejonie położonego w pobliżu granicy z Meksykiem miasta El Centro, ok. 160 km na wschód od San Diego.

 

Ford Expedition, w którym jechało 27 osób, zderzył się z ciężarówką przewożącą żwir. 

 

Nielegalni imigranci ofiarami wypadku

 

Dyrektor pogotowia ratunkowego regionalnego centrum medycznego w El Centro Judy Cruz poinformowała na konferencji prasowej, że 14 osób zginęło na miejscu. Siedem rannych osób przewieziono do szpitala w El Centro, gdzie jedna z nich zmarła. Niezależnie od tego, dwie ofiary wypadku zostały przetransportowane do szpitala w Brawley.

 

ZOBACZ: Pickup spadł z wiaduktu. Kierowca przeleciał ponad 20 metrów [WIDEO]

 

Według dyrektora szpitala w El Centro dr Adolphe'a Edwarda ofiarami katastrofy są nielegalni imigranci. Podkreślił, że ranni doznali poważnych urazów.

 

 

W mediach społecznościowych pojawiają się pierwsze nagrania z miejsca zdarzenia. 

 

 

 

Póki co nie wiadomo co było przyczyną wypadku. Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać policja. Według rzecznika kalifornijskiej policji drogowej Jake'a Sancheza w Fordzie zgodnie z prawem nie powinno jechać więcej niż siedem do ośmiu osób.

 

dk/ Fox News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie