60 lat temu ukradł policyjne kajdanki. Zwrócił je, bo było mu wstyd przed wnukami

Świat
60 lat temu ukradł policyjne kajdanki. Zwrócił je, bo było mu wstyd przed wnukami
Twitter/ LAPD HQ

74-letni Amerykanin jako nastolatek ukradł parę policyjnych kajdanek. Po 60 latach postanowił je zwrócić ponieważ zawstydziła go reakcja wnuków, gdy pochwalił się tą historią. W liście do policji, prócz skradzionego przedmiotu załączył także przeprosiny i finansowe zadośćuczynienie. "Nigdy nie jest za późno, by zachować się właściwie" - skomentowali zaskoczeni funkcjonariusze.

Mieszkaniec Kalifornii wyjaśnił służbom, że przed laty był świadkiem, jak młody oficer wdał się w sprzeczkę z zatrzymywanym mężczyzną. Gdy w wyniku szarpaniny na ziemię upadły kajdanki należące do wyposażenia policjanta, nastolatek podniósł je niepostrzeżenie i schował do kieszeni.

 

Od tego czasu - jak pisał -  kiedy tylko spojrzał na nie "czuł się trochę winny". 

 

ZOBACZ: Upozorował własne porwanie. Chciał wywinąć się od pracy

 

Niedawno odwiedziło go dwóch wnuków w wieku 6 i 9 lat. Chłopcy bawili się plastikowymi kajdankami więc dziadek zdecydował, że pokaże prawdziwą parę, aby im zaimponować. Wrażenie jakie wywarł, było jednak odwrotne od zamierzonego. 

 

"Byli przerażeni i zapytali mnie, dlaczego ukradłem kajdanki od policjanta. Ja oczywiście nie miałem dobrego wytłumaczenia i powiedziałem im, że to jest złe i nie byłem z tego dumny, a potem szybko zmieniłem temat" - wyznał.

 

"To  była lekcja życia"

 

Staruszek poczuł się ogromnie zawstydzony. Aby zrehabilitować się w ich oczach, zwrócił skradziony przedmiot instytucji, do której on należał. Dołączył także list z przeprosinami oraz 100 dolarów w ramach zadośćuczynienia.  

 

O tej nietypowej sytuacji poinformowali na Twitterze policjanci z Los Angeles. 

 

 

"Ten list jest skierowany do was, ale także do moich wnuków, bo każdy z nich otrzyma kopię. Jest mi szczerze przykro" - napisał skruszony 74-latek. 

 

"To nie był zwykły list. To była lekcja życia, napisana po ponad 60 latach przez dziadka do jego wnuków - że nigdy nie jest za późno na właściwe postępowanie" - podsumowali funkcjonariusze. 

 

emi/msl/ Daily News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie