Krewny królowej Elżbiety trafi do więzienia. Za napaść seksualną

Świat
Krewny królowej Elżbiety trafi do więzienia. Za napaść seksualną
wikimedia/Rev Stan
Zamek Glamis w Angus, w którym doszło do napaści. Wychowywała się tutaj królowa-matka

Krewny królowej Elżbiety przyznał się do napaści seksualnej na kobietę, która miała miejsce podczas przyjęcia na zamku w miejscowości Angus w Szkocji. Sąd orzekł, że hrabia Strathmore, 34-letni Simon Patrick Bowes-Lyon, trafi na 10 miesięcy do więzienia. Przez 10 lat będzie również umieszczony w rejestrze skazanych przestępców seksualnych.

- Nie sądziłem, że jestem w stanie zachować się tak, jak zrobiłem, ale muszę stawić temu czoła i wziąć na siebie odpowiedzialność - powiedział podczas rozprawy Bowes-Lyon. 

 

 

Hrabia przeprosił swoją ofiarę. Utrzymuje, że podczas przyjęcia "upił się do nieprzytomności", co jednakże "nie jest dla niego żadnym usprawiedliwieniem" - stwierdził przed sądem.

 

ZOBACZ: Córka Woody'ego Allena oskarża go o pedofilię. Jest oświadczenie reżysera

 

Obrońca arystokraty, John Scott, podkreślał "szczerą skruchę" swojego klienta, który - jak utrzymuje adwokat - nie zagraża innym. Sąd orzekł, że 34-latek musi za swoje przestępstwo odpowiedzieć i skazał go na 10 miesięcy więzienia.

 

Napaść na zamku królowej-matki

 

Napaść miała miejsce 13 lutego 2020 roku po przyjęciu na zamku Glamis położonym w miejscowości Angus w Szkocji. To siedziba rodu Bowes-Lyon. W dzieciństwie była domem królowej-matki Elżbiety, żony Jerzego VI Windsora, króla Anglii i ojca obecnej królowej Elżbiety II.

 

Hrabia wdarł się do sypialni kobiety. Podczas trwającej 20 minut napaści seksualnej, miał wielokrotnie próbować ściągnąć 26-latce koszulę nocną, popychał ją na łóżko i chwytał za piersi. W pewnym momencie udało jej się uciec z pokoju.

 

 

Szeryf Alastair Carmichael podkreślał, że 34-letni arystokrata ignorował błagania swojej ofiary o to, aby zostawił ją w spokoju. Udało jej się uciec z pokoju. - Nawet teraz - rok później - nadal ma koszmary i odczuwa panikę z powodu napaści seksualnej dokonanej przez ciebie - powiedział do Strathmore'a.

 

ZOBACZ: Królowa Elżbieta i książę Filip zaszczepieni przeciwko COVID-19

 

Rano ofiara uciekła z zamku. O zajściu powiadomiła policję. Hrabia został aresztowany, ale 12 stycznia wyszedł za kaucją i odpowiadał z wolnej stopy. 

 

Patrick Bowes-Lyon to daleki kuzyn królowej Elżbiety II i brytyjski multimilioner, będący wielkim posiadaczem ziemskim. Określa siebie jako "rolnika". W dniu pogrzebu królowej-matki, której jest praprabratankiem, szedł za jej trumną razem z księciem Williamem.

rsr/zdr/ The Guardian, BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie