Lockdown w dwóch kolejnych województwach? Minister wyjaśnia

Polska
Lockdown w dwóch kolejnych województwach? Minister wyjaśnia
PAP/Tomasz Gzell
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej

Nie ma żadnej decyzji w sprawie wprowadzenia lockdownu w województwach pomorskim i lubuskim; to absolutnie niepotwierdzone informacje - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o medialne doniesienia w tej sprawie.

Radio RMF FM podało w poniedziałek, że województwa pomorskie i lubuskie mogą zostać objęte takimi obostrzeniami, jak Warmia i Mazury. Decyzją rządu warmińsko-mazurskie jest jedynym regionem w Polsce, w którym wprowadzono regionalny lockdown.

 

ZOBACZ: Lockdown woj. warmińsko-mazurskiego. Najmłodsi wracają do nauki zdalnej

 

Niedzielski pytany na konferencji prasowej, czy potwierdza informacje o wprowadzeniu takich obostrzeń w województwach pomorskim i lubuskim, odparł, że nie. - To są absolutnie niepotwierdzone żadne informacje - powiedział szef MZ.

 

"Nie było dyskusji"

 

Dodał, że na poniedziałkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego "w ogóle nie było dyskusji dotyczącej tych dwóch województw". - Na razie nie ma żadnej decyzji i te decyzje będą dopiero podejmowane oczywiście pod kątem obserwowanych parametrów - zaznaczył Niedzielski.

 

Do 14 marca obowiązują na Warmii i Mazurach obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Ma to związek z utrzymującą się do dwóch tygodni wysoką liczbą zakażeń COVID-19. W związku z lockdownem najmłodsi muszą powrócić do nauki zdalnej, zamknięte są galerie handlowe i hotele oraz kina i teatry. Nie można korzystać z basenów, kortów, zawody i mecze sportowe odbywają się bez udziału publiczności. 

 

WIDEO - Minister zdrowia o sytuacji pandemicznej w kraju. Materiał "Wydarzeń"

   

msl/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie