Napad nożownika w Indiach. Nie żyje kobieta, która niosła na ręku 2-letnie dziecko

Świat
Napad nożownika w Indiach. Nie żyje kobieta, która niosła na ręku 2-letnie dziecko
PAP/EPA/Rajat Gupta
Na zdjęciu: jedna z ulic w New Delhi w Indiach.

Kamera monitoringu nagrała w new Delhi (Indie) napad nożownika na kobietę, która niosła 2-letnie dziecko. Mężczyzna zaszedł swoją ofiarę z tyłu, by zerwać jej z szyi łańcuszek. Gdy został odepchnięty przewrócił się, ale dźgnął 25-latkę nożem, a potem uciekł. Ranna zmarła w szpitalu

Do napadu doszło około godziny 21:30 w sobotę w północno-zachodnim New Delhi w dzielnicy Adarsh Nagar. Sprawca szedł po zmroku za dwiema osobami, w tym za kobietą, która niosła 2-letnie dziecko. Nagle mężczyzna zaatakował, chcąc zerwać jej z szyi biżuterię.

 

Rzucił się na kobiety z nożem

 

Napadnięte kobiety odepchnęły napastnika, który upadł na ziemię.  Jednak zdołał dźgnąć jedną z kobiet, 25-latkę. Następnie mężczyzna podniósł się i uciekł, a według policji odjechał na skuterze ze wspólnikiem.

 

Ranna kobieta, zidentyfikowana jako Simran Kaur, zmarła w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zabezpieczono nagranie z monitoringu. Jak dotąd nikt nie został zatrzymany.

 

ZOBACZ: Przygotowania do egzekucji kobiety w Indiach. Pierwszej od ponad 70 lat

 

- Apelujemy do policji o szybkie złapanie winowajców. Moja siostra poszła tylko na rynek, kiedy została napadnięta - powiedział brat zmarłej portalowi india.com.

 

WIDEO - Media w Indiach pokazały moment napadu zarejestrowany przez monitoring

 

 

"Wracała do domu. To wstrząsające"

 

Wideo zamieścił na Twitterze reporter kryminalny i pisarz Alok Singh, który pracował m.in. dla "The Pioneer" oraz "Indian Express".

 

ZOBACZ: Indie: kierowca suva śmiertelnie potrącił rowerzystę. Wiózł go na dachu przez 10 km

 

"Simran Kaur wracała z Patiala do Adarsh Nagar, gdzie miała mieszkanie. Jej dziecko upadło na jezdnię, gdy została zaatakowana. To wstrząsające" - napisał Alk Singh, który przypomniał, że do zbrodni doszło dzień po tym jak w południowo-wschodnim Delhi zmarł pchnięty nożem nastolatek. Chłopak bronił swoja siostrę przed molestowaniem. W tej sprawie policja złapała pięciu oskarżonych.

 

 

hlk/sgo/ india.com, ndtv.com, "India Today"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie