Pod dziewczynkami złamał się lód. Nie żyje mężczyzna, który próbował je ratować

Polska
Pod dziewczynkami złamał się lód. Nie żyje mężczyzna, który próbował je ratować
Facebook/OSP Reszel
Mimo długiej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny

W gminie Reszel w powiecie kętrzyńskim utonął mężczyzna, który na stawie próbował ratować 9- i 10-latkę, pod którymi załamał się lód. Jedna z dziewczynek sama dopłynęła do brzegu, drugą wyjęli z wody dziadek i inny mężczyzna - poinformowała w niedzielę policja.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę późnym popołudniem w gminie Reszel w powiecie kętrzyńskim. Policja poinformowała o nim w niedzielę rano.

 

- Dwie dziewczynki, 9- i 10-latka bawiły się na zamarzniętym przydomowym stawie. Nagle lód zarwał się i obie znalazły się w wodzie - powiedziała oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik. Dodała, że 10-latka o własnych siłach dopłynęła do brzegu i wyszła ze stawu, ale 9-latka zaczęła znikać pod wodą.

 

ZOBACZ: Wjechał samochodem terenowym na zamarznięte jezioro. Lód nie wytrzymał

 

Krzyki dziewczynek usłyszeli sąsiedzi. Jeden z nich, 40-letni, rzucił się do wody na ratunek 9-latce, niestety sam także zaczął tonąć.

 

- Na miejsce przybiegli inni sąsiedzi i dziadkowie jednej z dziewczynek. Wspólnymi siłami wydobyli z wody zarówno 9-latkę jak i 40-latka. Mężczyzna nie oddychał, więc rozpoczęto reanimację - powiedziała Piaścik.

 

 

Sąsiedzi reanimowali 40-latka do przyjazdu karetki, potem przejęli tę akcję ratownicy. Niestety czynności życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić. - Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok zmarłego - podała Piaścik.

 

Ratownicy medyczni zbadali także dziewczynki, które wpadły do wody. Orzekli, że nic im się nie stało i dzieci wróciły do swoich domów.

 

Lód pokrywający jeziora jest bardzo kruchy i mało wytrzymały, ratownicy apelują, by pod żadnym pozorem nie wchodzić na tafle.

bas/sgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie