Posłanka pokazała wiadomość od hejtera. "Pan Radek nie ma teraz telefonu"

Polska
Posłanka pokazała wiadomość od hejtera. "Pan Radek nie ma teraz telefonu"
Polsat News
Agnieszka Pomaska ostrzega hejterów

Agnieszka Pomaska opublikowała na Twitterze pełną wulgaryzmów i inwektyw wiadomość od użytkownika Facebooka. Posłanka Platformy Obywatelskiej skierowała sprawę do prokuratury. "Hejterze, zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz" - ostrzegła posłanka.

"Pan Radek myślał, że w sieci jest anonimowy. Pan Radek nie ma teraz telefonu, bo w związku z tym, co wypisywał, jego telefon i dane z niego poddawane są ekspertyzie. Panu Radkowi grozi do roku więzienia" - napisała na Twitterze posłanka PO.

 

ZOBACZ: Mateusz Damięcki walczy z internetowym hejtem

 

Do wpisu dołączyła zdjęcie wiadomości otrzymanej na Facebooku. "Ty j****a k***o opozycyjna, na********sz na pana ministra Szumowskiego" - pisał "Pan Radek". Potem nazywał ją m.in. "ścierwem opozycyjnym". Na koniec żądał "oddania skradzionych pieniędzy z OFE i vatu".

 

 

Sprawa została skierowana do gdańskiej prokuratury. W zeszłym tygodniu prokurator postanowił powołać biegłego sądowego z zakresu informatyki. Spróbuje on spróbować odczytać dane z telefonu podejrzanego, a w przypadku ich usunięcia - spróbuje je odzyskać.

 

"Hejterze, zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz" - dodała posłanka. Całą wiadomość opatrzyła hasłem "Hejt Stop".

bas/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie