"Minister Szumowski był zmęczony hejtem"

Polska
"Minister Szumowski był zmęczony hejtem"
PAP/Tomasz Gzell
Minister Szumowski podał się do dymisji we wtorek

"Minister Szumowski był zmęczony. Nie chodzi tu jednak o zmęczenie fizyczne, ale psychiczne. Od wielu miesięcy obserwujemy hejt w stosunku do pana ministra i jego rodziny" - wskazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w wywiadzie opublikowanym w sobotę w "Super Expressie".

Kraska mówił, że "moment, w którym minister Szumowski postanowił odejść, był najlepszym czasem". "Minister przekazał strategię na jesień. Opracowywaliśmy ją pod jego kierownictwem. Następca Łukasza Szumowskiego dostał gotowy plan. Zresztą, warto dodać, że Adam Niedzielski, który objął resort zdrowia, uczestniczył w spotkaniach, na których przygotowywaliśmy plan na jesień" - tłumaczył.

 

Ofiara hejtu

 

Według Kraski "minister Szumowski był zmęczony". "Nie chodzi tu jednak o zmęczenie fizyczne, ale psychiczne. Od wielu miesięcy obserwujemy hejt w stosunku do pana ministra i jego rodziny" - wskazał.

 

ZOBACZ: Politycy nie chcą być ministrami. O rekonstrukcji przed rekonstrukcją

 

Kraska pytany o zapis o zaostrzeniu kary za błędy lekarskie, który pojawił się w tarczy 4.0, wyjaśnił, że "słynny artykuł 37 (...) pojawił się w Sejmie jako poprawka poselska, której nikt nie konsultował z Ministerstwem Zdrowia".

 

"Obecnie prowadzimy dość aktywną wymianę korespondencji z Ministerstwem Sprawiedliwości, żeby ten zapis zmienić. Budzi on wiele wątpliwości. Wiem, że było już spotkanie z Naczelną Radą Lekarską, by to wyjaśnić. Nikt nie chciał uderzyć w służbę zdrowia" - poinformował.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie