"Klimatyczny stan wyjątkowy". Zakończył się protest w al. Jerozolimskich

Polska
"Klimatyczny stan wyjątkowy". Zakończył się protest w al. Jerozolimskich
Polsat News
Warszawa: zakończył się protest aktywistów w al. Jerozolimskich; dobrowolnie zeszli z jezdni

Osoby, które blokowały ruch w al. Jerozolimskich, dobrowolnie zeszły z jezdni. Ruch został udrożniony - poinformowało biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji.

Według informacji przekazanych przez biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji, aktywiści protestujący przeciwko katastrofie klimatycznej, którzy zablokowali ruch w al. Jerozolimskich w piątek około godz. 17 dobrowolnie zeszli z jezdni. Po zejściu z jezdni aktywiści zostali wylegitymowani przez policjantów.

 

ZOBACZ: Wyprzedaże w czarny piątek. Greta Thunberg prosi o niekupowanie zbędnych rzeczy

 

Po zejściu aktywistów z jezdni ruch w alejach został udrożniony.

 

Piątkowa manifestacja młodych aktywistów z ruchu Extinction Rebellion rozpoczęła się w piątek ok. godz. 9 rano. Protestujący byli okryci kocami termicznymi. Leżeli na jezdni, na której umieszczony był też czerwony baner z napisem: "Klimatyczny stan wyjątkowy".

 

Na miejscu cały czas byli policjanci. "W związku z protestem środowisk ekologicznych zostały zablokowane Al. Jerozolimskie od Ronda Dmowskiego do ul. Emilii Plater. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do udrożnienia ruchu. Kierowane będą wnioski o ukaranie" - informowała w piątek na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

 

 

WIDEO: "Klimatyczny stan wyjątkowy". Extinction Rebellion zablokowało centrum Warszawy

  

 

To był kolejny protest przeciwko katastrofie klimatycznej. W czwartek aktywistka ekologiczna przykleiła po południu swoją dłoń do drzwi jednego z budynków sejmowych. Protestująca sama się odkleiła od szyby około godz. 18.

 

 

ZOBACZ: Warszawa. Protest Extinction Rebellion. Ekolodzy chcą ogłoszenia alarmu klimatycznego

 

WIDEO: Policja prowadzi czynności zmierzające do udrożnienia ruchu

  

 

- Zablokowaliśmy wejście do Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zgadzamy się na bezczynność posłów i posłanek wobec katastrofy klimatycznej. Nie zgadzamy się na ignorowanie naszych żądań, w tym organizacji panelu obywatelskiego w sprawie powstrzymania katastrofy klimatycznej - przekazała grupa Extinction Rebellion Polska, która zorganizowała ten protest.

 

Także w czwartek aktywiści Extinction Rebellion protestowali w Toruniu przed siedzibą Radia Maryja. "Przyszedł czas. Extinction Rebellion ogłasza Czas na bunt. Żąda "MOWCIE PRAWDĘ", "DZIAŁAJCIE TERAZ", "PONAD POLITYKĄ" w obliczu katastrofy klimatycznej. Aktywistki i aktywiści przykuci łańcuchami do bramy siedziby Radia Maryja w Toruniu. To czas, w którym masz już do kogo dołączyć. W trosce o wszystko co kochamy" - pisali na swoim facebookowym profilu. 

 

Brama Radio Maryja w Toruniu to kolejne miejsce protestu Extinction Rebellion. W czwartek od rana blokowany jest ruch...

Opublikowany przez Extinction Rebellion Polska Czwartek, 25 lutego 2021
laf/ms/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie