Hiszpania. Słoń uderzył trąbą opiekuna. Mężczyzna zmarł

Świat
Hiszpania. Słoń uderzył trąbą opiekuna. Mężczyzna zmarł
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay
Jak zaznacza zoo, to pierwszy taki incydent w 31-letniej historii ogrodu

Mężczyzna został uderzony trąbą przez słonicę w jednym z ogrodów zoologicznych w Cabárceno na północy Hiszpanii. Siła uderzenia była potężna, 44-letniego opiekuna odrzuciło na znaczną odległość i wpadł on na metalowe kraty. Zmarł wskutek obrażeń w szpitalu.

Mężczyzna sprzątał w środę wybieg ważącej około 4 ton słonicy, w pewnym momencie został przez nią uderzony trąbą po czym wpadł na metalowe ogrodzenie. Z urazami głowy trafił do szpitala, gdzie po trzech godzinach zmarł. 

 

ZOBACZ: Nietypowa atrakcja rosyjskiego zoo. Tygrys, który... śpiewa

 

- Mówimy o nieprzewidywalnych zwierzętach - powiedział Javier Lopez Marcano, minister turystyki z regionalnego rządu Kantabrii, do którego należy zoo. - Siła uderzenia była ogromna, tego nie można było przeżyć - dodał. 

 

To nie pierwszy taki wypadek

 

Hiszpańska policja prowadzi w sprawie dochodzenie. Jak zaznacza zoo, to pierwszy taki incydent w 31-letniej historii ogrodu. W zoo w Cabarceno przebywa prawie 120 gatunków zwierząt, w tym wilki, tygrysy, lwy. Zwierzęta są trzymane na wybiegach, na których mieszkają wraz z innymi gatunkami.

 

To jednak nie pierwszy taki wypadek w Hiszpanii, w zeszłym roku 46-letnia opiekunka została poturbowana przez 200-kilogramowego goryla w ogrodzie zoologicznym w Madrycie. Kobieta była poważnie ranna, miała złamania kości rąk i urazy głowy. 

laf/grz/ "The Guardian"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie