Nietypowa atrakcja rosyjskiego zoo. Tygrys, który... śpiewa

Świat
Nietypowa atrakcja rosyjskiego zoo. Tygrys, który... śpiewa
Reuters/Instagram/photooksanaw
Tygrysy w środowisku naturalnym również używają do komunikowania się pomiędzy sobą różnych rodzajów miauczenia

Śpiewający tygrys jest atrakcją ogrodu zoologicznego w Barnauł w azjatyckiej części Rosji. Młody tygrys "śpiewa", jak twierdzą opiekunowie, od małego, według nich ma to być sposobem na zwrócenie uwagi matki.

Wokalnie utalentowany tygrys ma osiem miesięcy. Urodził się w niewoli w czerwcu ubiegłego roku jako jeden z czterech kociąt w miocie. Otrzymał imię Sherhan.

 

Tygrysi "śpiew"

 

Wielki kot "śpiewa" miaucząc, wydając z siebie delikatne melodyjne dźwięki, które nie przypominają ryków kojarzonych zwykle z ogromnymi tygrysami. Jak twierdzą opiekunowie w ZOO, Sherhan miauczy w ten sposób od urodzenia. Ma to być jego sposób na zwracanie uwagi matki. 

 

ZOBACZ: Chciała pogłaskać tygrysa. Zwierzę odgryzło jej rękę

 

Młode tygrysów pozostają pod opieką samicy od 2 do 2 i pół roku. Samodzielność uzyskują w wieku około 18 miesięcy. Urodzony w połowie 2020 roku Sherhan jest więc jeszcze zależnym od matki "kociakiem". 

 

WIDEO: Nietypowa atrakcja rosyjskiego zoo. Tygrys, który... śpiewa 

  

 

Tygrysy w środowisku naturalnym również używają do komunikowania się pomiędzy sobą różnych rodzajów miauczenia, podobnego do wydawanego przez młodego Sherhana z rosyjskiego ZOO. 

 

 

laf/sgo/ polsatnews.pl, Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie