Grodzisko Dolne. Pociąg PKP Intercity zderzył się z lokomotywą. Są ranni

Polska
Grodzisko Dolne. Pociąg PKP Intercity zderzył się z lokomotywą. Są ranni
Polsat News
Z uszkodzonej lokomotywy wypływa olej napędowy. Na miejscu pracują strażacy

W piątek rano na stacji Grodzisko Dolne w woj. podkarpackim doszło do zderzenia lokomotywy i pociągu PKP Intercity relacji Rzeszów – Szczecin. Według pierwszych informacji nikt nie zginął, lekko rannych jest 5 osób, w tym dwóch maszynistów – poinformował rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. Wznowiono ruch kolejowy w miejscu wypadku.

Wypadek wydarzył się o godz. 5:30. Lokomotywa uderzyła w skład IC "Górski" o numerze 38101.

 

ZOBACZ: USA. Potężna eksplozja pociągu. Kłęby dymu nad miastem

 

Pociągiem jechało w sumie 20 osób; obrażenia odniosło dwóch maszynistów oraz trzy podróżne: 19-latka z powiatu rzeszowskiego, 23-latka z okolic Zamościa i 21-latka z powiatu rzeszowskiego, która z urazem nogi trafiła do szpitala w Leżajsku.

 

Dla pasażerów kolejarze organizują dalszą podróż - autobusami do Warszawy, natomiast od Lublina w drogę wyruszy skład zastępczy. 

 

Polsat News

 

Z lokomotywy wypływa olej

 

Jak dowiedział się Polsat News, w Chałupkach Dębniańskich, czyli miejscowości ze stacją Grodzisko Dolne, na torze, którym poruszał się dalekobieżny skład, nagle znalazła się lokomotywa. Zjechała ona z równoległych szyn, mimo że nie miała zezwolenia.

 

WIDEO: Relacja reporterki Polsat News

  

 

Rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja poinformował, że z lokomotywy spalinowej wypływa olej napędowy. - Staramy się ograniczyć skażenie. Na miejscu pracuje pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej - powiedział.

 

Polsat News

 

Opóźnienia po zderzeniu

 

Wypadek wpłynął na opóźnienia w kursowaniu innych składów. O godzinę opóźniony był pociąg Polregio nr 32502 z Przeworska do Stalowej Woli; od Grodziska Dolnego skład ten został odwołany, a podróżnym zaoferowano zastępcze autobusy. 

 

Inne regionalne pociągi kursujące w okolicy przyjechały później o kilkanaście-kilkadziesiąt minut.

 

ZOBACZ: Pociąg zderzył się z osobówką. Troje dzieci trafiło do szpitala

 

Wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia zajmie się specjalna komisja. - Odnotuje, jaki był stan urządzeń na stacji oraz pociągów (które brały udział w wypadku - red.) - dodał Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

 

Ruch pociągów na stacji Grodzisko Dolne wznowiono po godz. 9:00.

 

 

wka/ polsatnews.pl, Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie