Pociąg zderzył się z osobówką. Troje dzieci trafiło do szpitala

Polska
Pociąg zderzył się z osobówką. Troje dzieci trafiło do szpitala
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ Analogicus
Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym na warszawskich Włochach

Pociąg WKD zderzył się w środę z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Jutrzenki na warszawskich Włochach. W aucie poza kierowcą było troje dzieci, które w wyniku wypadku trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sąsiedztwie stacji Warszawa Salomea. Pociąg, który jechał ze Śródmieścia do Podkowy Leśnej, ok. godz. 15.25 zderzył się na przejeździe kolejowym z volkswagenem.

 

ZOBACZ: Usiadła na torach, zginęła potrącona przez pociąg. Wyrok dla maszynisty

 

Dyżurna z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazała PAP, że w wyniku wypadku troje małoletnich pasażerów auta trafiło do szpitala. To dzieci w wieku 7 lat, 3 lata i 1,5 roku. Kierowca samochodu był trzeźwy. Na miejscu trwają działania służb.

 

Utrudnienia w ruchu

 

Wypadek spowodował duże utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zablokowane są tory w obydwu kierunkach.

 

"Do czasu przeprowadzenia czynności wyjaśniających w miejscu zdarzenia przez Policję oraz czynności służb ratowniczych ruch pociągów w obydwu kierunkach pozostaje zawieszony do odwołania" - poinformowano na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie