Bezdomni skatowali psa. Sąd wydał wyrok

Polska
Bezdomni skatowali psa. Sąd wydał wyrok
zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Wielkopolskie: siedem miesięcy więzienia za skatowanie psa

Na siedem miesięcy więzienia zostali skazani dwaj bezdomni za brutalne pobicie psa, którego później uśpił weterynarz – poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło 16 czerwca 2020 r. w powiecie pleszewskim. Dwaj pleszewianie w wieku 42 i 49 lat podczas wspólnego picia alkoholu wpadli na pomysł zabicia jakiegoś zwierzęcia. Ich ofiarą został pies, który wabił się o imieniu Bąbel. Zwierzę było na łańcuchu i nie mogło uciec. Sprawcy pobili psa szpadlem i cegłami.

 

ZOBACZ: Pięciolatka znęcała się nad kotem. Nagranie udostępniła jej opiekunka

 

Właścicielka czworonoga wezwała policjantów, którzy zatrzymali podejrzanych. Jeden z nich tuż po zdarzeniu miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Pijany był również drugi mężczyzna, którego policjanci zatrzymali następnego dnia rano.

 

Psa nie udało się uratować ze względu na - jak powiedział prokurator - doznane rany. Weterynarz musiał zwierzę uśpić.

Podejrzanym groziło do 5 lat więzienia

- Prokurator zarzucił mężczyznom, że działali ze szczególnym okrucieństwem. Z dużą siłą i agresją bili uwiązanego na łańcuchu psa, co doprowadziło do powstania u niego szeregu poważnych obrażeń w tym w szczególności głowy i szczęki - mówił we wrześniu ub. roku  rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

 

Obu podejrzanym groziło do 5 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Wystawił psa na parapet na 9. piętrze i zamknął okno

 

Oprócz kary 7 miesięcy więzienia Sąd Rejonowy w Pleszewie zakazał oskarżonym posiadania zwierząt przez cztery lata i zapłacenie po 1500 złotych nawiązki na organizacje pomagające zwierzętom. Wyrok jest nieprawomocny.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie