Wystawił psa na parapet na 9. piętrze i zamknął okno

Polska
Wystawił psa na parapet na 9. piętrze i zamknął okno
KPP Lubin
Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zwierzęcia za oknem już nie było

Mieszkaniec Lubina na Dolnym Śląsku wystawił psa na parapet w bloku na 9 piętrze i zamknął okno. O znęcaniu się nad zwierzęciem poinformowała policjantów przypadkowa osoba, która uwieczniła na nagraniu dramat czworonoga. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Lubinie. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zwierzęcia za oknem już nie było.

 

Funkcjonariusze ustalili, że pod wskazanym adresem mieszka kobieta i mężczyzna, ale pomimo wielokrotnego pukania do drzwi nikt ich nie otworzył. Do właścicielki zwierzęcia udało się jednak dotrzeć dzielnicowemu regionu. Kobieta oświadczyła, że nie była świadoma, że jej pupil był wystawiany na parapet, a tym samym na ogromny stres i traumę. 

 

ZOBACZ: Małopolska. Zamordowali psy, bo szczekały. Pijani wyrzucili je do śmietnika

 

W międzyczasie do policjantów dotarło nagranie zrobione przez świadka. Film został przekazany funkcjonariuszom przez dziennikarzy redakcji  Telewizji Regionalnej w Lubinie. Widać na nim trzęsącego się ze strachu psa, który nie może dostać się do mieszkania.

 

 

Usłyszał zarzut

 

Działania dzielnicowych doprowadziły do zatrzymania podejrzanego mężczyzny - 32-letniego lubinianina. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. 

 

ZOBACZ: Pies w objęciach strażaka. Spadł 8 metrów pod ziemię

 

Policjanci podkreślają, że empatia i właściwa reakcja widzącej całe zdarzenie mieszkanki Lubina, jest godna pochwały.  

emi/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie