Artur Jaskulski nowym rzecznikiem Nowej Lewicy

Polska
Artur Jaskulski nowym rzecznikiem Nowej Lewicy
Polsat News
Nowy rzecznik prasowy Lewicy oraz SLD - Artur Jaskulski

- Czas władzę oddawać młodym, chcemy postulaty zgłaszane przez nich realizować i dlatego m.in. podjęliśmy decyzję o powołaniu rzecznika prasowego Nowej Lewicy w osobie szefa Federacji Młodych Socjaldemokratów Artura Jaskulskiego - poinformował w piątek lider partii Włodzimierz Czarzasty.

Czarzasty stwierdził, że "czas władzę oddawać młodym ludziom". - Nie dlatego to mówię, żeby był to jakikolwiek slogan - oświadczył w Sejmie na briefingu z udziałem Jaskulskiego.

 

Przypomniał, że w sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Lewicy poświęconą młodzieży i pomysłom młodych działaczy na Polskę, podczas której "młodzież miała swój bardzo silny głos".

 

ZOBACZ: Platforma chce szerokiej koalicji, opozycja sceptyczna

 

- Chcemy te postulaty zgłaszane przez młodzież realizować. Przychodzi czas młodych. Wierzymy w to, że młodzi ludzie naprawią - ze wszystkimi oczywiście obywatelami - te wszystkie rzeczy, które w tej chwili są złe, że będą walczyli o prawa wolności, o jak najlepszy klimat, o swoją przyszłość - mówił Czarzasty.

 

"To osoba, jak na swój wiek, doświadczona"

 

Jak wyjaśnił, "dlatego między innymi podjęliśmy decyzję o powołaniu rzecznika prasowego Nowej Lewicy, w osobie młodego człowieka, szefa FMS-u, czyli młodzieżówki Nowej Lewicy, pana Artura Jaskulskiego". "

 

- Będzie w historii naszej partii najmłodszym rzecznikiem, ale jest to osoba bardzo, jak na swój wiek, doświadczona - dodał.

 

Czarzasty przypomniał, że Jaskulski był rzecznikiem prasowym SLD na Mazowszu, czyli "największej organizacji w Polsce, jeżeli chodzi o Nową Lewicę". - Proszę państwa, żebyście go mile przyjęli i zaakceptowali - zaapelował Czarzasty.

 

Jaskulski zastąpił Żukowską

 

Jaskulski podziękował przewodniczącemu partii, a także całemu zarządowi partii za zaufanie. - Zaufanie nie tylko obecnie, ale też wobec młodego pokolenia, które coraz częściej i chętniej spogląda na lewą stronę polityki, identyfikuje się z Lewicą. Dlatego bardzo dziękuję i też liczę na dobrą współpracę z państwem z mediami - powiedział Jaskulski.

 

ZOBACZ: "Prawie 5 lat fascynującej, ale i wyczerpującej pracy". Pożegnanie Żukowskiej

 

Do połowy stycznia rzecznikiem prasowym Lewicy była Anna Maria Żukowska. 

 

"To było prawie 5 lat fascynującej, ale i wyczerpującej pracy na rzecz formacji, ale też na rzecz idei. Teraz chwilę odpocznę i zabieram się za obowiązki poselskie" - napisała w mediach społecznościowych Anna-Maria Żukowska, gdy informowała o złożeniu rezygnacji z tej funkcji.

 

Wówczas zarząd SLD postanowił także, iż rzecznikiem prasowym partii nie może być parlamentarzysta. 

 

Poprzednia rzecznik mówiła o szczepionkach

 

Ponadto Żukowska zaszkodziła sobie wypowiedzią na antenie Polsat News na temat szczepień. - Nie była z nikim uzgodniona i przelała czarę goryczy. Zmian domaga się ścisłe kierownictwo i posłowie - mówił Interii ważny polityk SLD.

 

Chodziło o słowa polityk z 6 grudnia, które padły w programie "Śniadanie w Polsat News". - Szczepienie przeciwko Covid-19 powinno być w zakresie szczepień obowiązkowych. Szczepienia są od kilkuset lat skuteczną metodą walczenia wirusami, zarazami. Gdyby nie szczepienia, nie wiadomo, czy udałoby się nam powstrzymać powszechną w przeszłości gruźlicę - podkreślała.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie