Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce

Świat
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce
pixabay.com
Polacy jechali do pracy. Okazało się, że wycięto im narządy wewnętrzne.

Dwóch Polaków, którzy pojechali do Meksyku, aby tam pracować, zostało poddanych zabiegowi pobrania narządów wewnętrznych. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie w szpitalu, utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Pracę za oceanem miał załatwić około 20-letnim mężczyznom rodak - podał portal Onet. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił wyjaśnienie sprawy prokuraturze.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił prokuraturze zajęcie się wyjaśnieniem sprawy dwóch Polaków, którzy pojechali do Meksyku, a tam jeden z nich miał zostać zabity, drugi leży w szpitalu w ciężkim stanie. Portal onet.pl twierdzi, że mężczyznom pobrano organy wewnętrzne.

 

Ziobro: "celem wyjaśnienie okoliczności"

 

"Poleciłem, by śledztwem w sprawie zabójstwa młodego Polaka w Meksyku i usiłowaniem zabójstwa drugiego naszego rodaka, zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy" - napisał polityk na Twitterze.

 

 

"Sprawa (...) jest znana polskiej służbie konsularnej i dotyczy trzech obywateli polskich. Ambasada RP w Meksyku po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęła stosowne działania. Konsul RP jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą, która bada okoliczności sprawy" - poinformowało Onet.pl Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

 

Polsatnews.pl dowiedział się w Prokuraturze Krajowej, że zdarzenia związane z Polakami w Meksyku mogły nie przebiegać w okolicznościach opisanych przez media, jednak dokładnie przebieg zdarzeń będą wyjaśniać polscy śledczy. Śledztwo w krakowskiej prokuraturze zostało już wszczęte.   

 

MSZ: "sprawa nie jest wyjaśniona"

 

"Szczegółowe okoliczności zdarzenia, w wyniku którego jeden polski obywatel zmarł (miejscowa prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok), a drugi jest hospitalizowany, bada miejscowa prokuratura i nie są one jeszcze wyjaśnione" - podało w czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

"Dlatego apelujemy o niespekulowanie na ten temat" - dodał resort spraw zagranicznych.

 

ZOBACZ: Kobieta żyła, kiedy córka wycinała jej narządy. Szokujące morderstwo w Mołdawii

 

Przedstawiciele resortu potwierdzili informację o zmarłym Polaku oraz to, że stan drugiego, który przebywa w szpitalu, poprawia się. Trzeci z Polaków miał już wrócić do kraju.

 

Resort nie udzielił szczegółowych informacji o sprawie ze względu na ochronę danych osobowych.

 

Mieli im wyciąć w Meksyku narządy

 

Portal ustalił, że mężczyźni wylecieli z Polski do Meksyku na początku lutego. W ubiegłym tygodniu rodzina jednego z nich miała otrzymać informację o śmierci krewnego. Drugi mężczyzna jest w śpiączce w szpitalu - wynika z tych doniesień.

 

ZOBACZ: Makabryczne znalezisko w Meksyku. Naukowcy natknęli się na wieżę z ludzkich ofiar

 

Onet nieoficjalnie ustalił, że Polakom zostały wycięte narządy wewnętrzne. Dziennikarze ustalili, że mężczyzna, który jest hospitalizowany miał stracić nerkę. Z kolei zmarły miał zostać pozbawiony także innych narządów.

hlk/grz/ onet.pl, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie