Kobieta żyła, kiedy córka wycinała jej narządy. Szokujące morderstwo w Mołdawii

Świat
Kobieta żyła, kiedy córka wycinała jej narządy. Szokujące morderstwo w Mołdawii
pixabay/iKlicK
Kobieta w makabryczny sposób zamordowała matkę przy użyciu kuchennego noża

21-letnia Anna Leikovic z miejscowości Komrat w Mołdawii marzyła o zostaniu jedną z gwiazd popularnego serwisu społecznościowego Instagram. Studentka medycyny najprawdopodobniej jednak nigdy nie spełni już swoich snów. Młoda kobieta jest podejrzewana o popełnienie okrutnej zbrodni. Śledczy utrzymują, że dziewczyna w brutalny sposób zamordowała własną matkę.

Anna miała sięgnąć po nóż w trakcie rodzinnej awantury, podczas której 40-letnia Praskovya Leikovic oskarżyła ją o zażywanie narkotyków. Fakt, że córka przyjmuje niedozwolone środki, miała odkryć tuż po tym, jak wróciła z Niemiec. Pracowała tam na utrzymanie siebie i swojego jedynego dziecka.

 

Wycinała jej narządy.

 

Matka poinformowała 21-latkę o zamiarze wysłania jej na leczenie do zamkniętego zakładu odwykowego. Wściekła studentka miała ją wówczas dźgnąć nożem, ale kobieta przeżyła atak.

 

ZOBACZ: Zabił 9 osób, żeby zatuszować inne morderstwo. Został skazany na karę śmierci

 

Właśnie wtedy rozegrały się sceny niczym z horroru. Przytaczany przez "Komsomolskaja Prawda" raport ze śledztwa odnotowuje, że Leikovic kuchennym nożem zaczęła wycinać leżącej ofierze narządy. Ta najprawdopodobniej jeszcze żyła, gdy 21-latka usuwała jej serce, jelita i płuca. - "Trudno w to uwierzyć, ale wycięła serce w najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu" - pisze gazeta.

 

 

Dziewczyna następnie udała się pod prysznic, gdzie spokojnie zmyła z siebie krew. Po chwili wyszła z domu i poszła na zaplanowaną wcześniej randkę ze swoim chłopakiem. Nie wykazała skruchy w sądzie. Jedynie uśmiechała się do reporterów.

 

"Bardzo dobra rodzina"

 

- To była bardzo dobra rodzina. Praskovya tak bardzo kochała swoją córkę i spędzała z nią tyle czasu, ile mogła - powiedział gazecie Władimir, wujek Anny - Po dwóch godzinach policja powiedziała mi, że Anna jest głównym podejrzanym. Nie mogłem sobie tego nawet wyobrazić - dodaje mężczyzna zaprzeczając, że oskarżona brała narkotyki i miała zostać umieszczona na odwyku.

 

ZOBACZ: Podwójne morderstwo sprzed 26 lat. Zarzuty usłyszał obywatel Ukrainy

 

Trwa śledztwo. Poszukiwany jest motyw zbrodni, ale policja nie ma wątpliwości, że to 21-latka stoi za zamordowaniem matki.

 

 

 

- Zatrzymana jest główną podejrzaną. Nie istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia innych - powiedział rzecznik policji Ljubow Janak. 

 

 

rsr/msl/ nypost
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie