Wiosna w lutym, na termometrach nawet 20 stopni. Pogoda na środę

Polska
Wiosna w lutym, na termometrach nawet 20 stopni. Pogoda na środę
pixabay/pixel2013
Termometry pokażą kilkanaście stopni powyżej zera

Przed nami kolejny dzień z wyjątkowo ciepłą i słoneczną pogodą, jak na luty. Termometry pokażą kilkanaście stopni powyżej zera, a miejscami 20 stopni. Tylko w jednym regionie kraju może popadać. Ciśnienie będzie bardzo wysokie.

W środę na przeważającym obszarze kraju utrzyma się bardzo słoneczna, a na zachodzie i południu nawet bezchmurna aura. Większego zachmurzenia nadal spodziewamy się nad regionami północno-wschodnimi, gdzie może przelotnie pokropić.
 
Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 6 stopni na Podlasiu do 20 stopni na Ziemi Lubuskiej i Śląsku. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie z kierunku południowo-zachodniego, mocniej powieje w północnych województwach.
 
 
Ciśnienie jest bardzo wysokie, ale po południu zacznie się obniżać. Barometry pokażą w samo południe od 1031 hPa na Pomorzu i Mazurach do 1036 hPa na Śląsku i w Małopolsce. Biomet będzie w dalszym ciągu korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.
 
Na północy, wschodzie i terenach górzystych nadal obowiązują ostrzeżenia przed roztopami, spowodowanymi wysoką temperaturą. Należy spodziewać się lokalnych podtopień, a także wzrostu poziomu wód w rzekach, miejscami przekraczającymi stany ostrzegawcze i alarmowe.
 
Zobacz prognozę pogody Polsat News
  
Łukasz Mielczarek/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie