Dwucyfrowe ciepło i gwałtowne roztopy. Pogoda na poniedziałek

Polska
Dwucyfrowe ciepło i gwałtowne roztopy. Pogoda na poniedziałek
PAP/Grzegorz Momot
W poniedziałek najpogodniej będzie w województwach południowych i zachodnich, gdzie miejscami na niebie nie uświadczymy ani jednego obłoku

Początek tygodnia przyniesie nam słoneczną i nietypowo ciepłą pogodę, jak na ostatnią dekadę lutego. W wielu regionach spodziewamy się dwucyfrowych temperatur. Miejscami jednak trzeba się liczyć z gęstymi mgłami, a także gwałtownymi roztopami.

W poniedziałek najpogodniej będzie w województwach południowych i zachodnich, gdzie miejscami na niebie nie uświadczymy ani jednego obłoku. Na pozostałym obszarze będzie się chmurzyć, ale z przejaśnieniami. Pochmurno i mglisto będzie tylko na północnym wschodzie. Nigdzie nie spadnie deszcz.
 
 
Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 3 stopni na północnym wschodzie do 11 stopni na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, jedynie chwilami nieco silniej.
 
twojapogoda.pl
 
 
Możliwe podtopienia
 
Roztopy na północy, wschodzie i w centrum, a także na terenach górzystych, będą się nasilać. Mogą miejscami powodować podtopienia, a także wzbieranie rzek powyżej stanów ostrzegawczych i alarmowych.
 
Ciśnienie jest wysokie i bardzo powoli rośnie. Barometry pokażą w samo południe od 1022 hPa na zachodnim Pomorzu do 1028 hPa na Podkarpaciu. Biomet pozostanie korzystny dla naszego samopoczucia.
 
WIDEO - Prognoza pogody Polsat News
  
TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie