Coraz cieplej, a sytuacja na rzekach pogarsza się. Pogoda na wtorek

Polska
Coraz cieplej, a sytuacja na rzekach pogarsza się. Pogoda na wtorek
PAP/Marcin Bielecki
Na północy, wschodzie i terenach górzystych nadal obowiązują ostrzeżenia przed roztopami, spowodowanymi wysoką temperaturą. Należy spodziewać się lokalnych podtopień, a także wzrostu poziomu wód w rzekach, miejscami przekraczającymi stany ostrzegawcze i alarmowe

Po poranku z niewielkimi przymrozkami, z każdą godziną temperatura będzie szybko rosnąć, po południu sięgając na zachodzie nawet powyżej 15 stopni. Nadal będzie pogodnie, ale zdarzą się miejsca, gdzie słońce schowa się za chmurami i gęstymi mgłami.

We wtorek w większości regionów kraju będzie bardzo słonecznie, a na zachodzie i południu nawet bezchmurnie. Więcej chmur nadal będzie zalegać nad regionami północnymi i północno-wschodnimi, gdzie możliwe są gęste mgły i towarzyszące im niewielkie mżawki.
 
 
Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 2 stopni na Suwalszczyźnie do 16 stopni na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie wiać z umiarkowaną prędkością z kierunku południowego i południowo-zachodniego, w porywach do 20-40 km/h.
 
twojapogoda.pl
 
Biomet korzystny
 
Ciśnienie jest wysokie i dość szybko rośnie. Barometry pokażą w samo południe od 1030 hPa na Pomorzu i Mazurach do 1034 hPa na Śląsku i w Małopolsce. Biomet będzie w dalszym ciągu korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.
 
Na północy, wschodzie i terenach górzystych nadal obowiązują ostrzeżenia przed roztopami, spowodowanymi wysoką temperaturą. Należy spodziewać się lokalnych podtopień, a także wzrostu poziomu wód w rzekach, miejscami przekraczającymi stany ostrzegawcze i alarmowe.
 
WIDEO - Prognoza pogody Polsat News
  
TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie