Wielkanoc bez obostrzeń? "Odważne, luzujące kroki"

Polska
Wielkanoc bez obostrzeń? "Odważne, luzujące kroki"
Pixabay
W ubiegłym roku rząd apelował, aby na święta Wielkanocne pozostać w domach

- W tej chwili nie rozważamy konkretnego rozwiązania, bo do świąt Wielkanocnych zostało jeszcze 1,5 miesiąca, ale nasze nastawienie jest takie, że jeżeli będzie tylko możliwość, to będziemy podejmowali decyzje luzujące - zadeklarował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas środowej konferencji z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego reporter Polsat News zapytał o ewentualne rekomendacje  dotyczące zbliżających się świąt Wielkanocnych (4-5 kwietnia). W ubiegłym roku rząd zachęcał, by na święta pozostać w domach i spędzić je w gronie najbliższych. 

 

Minister zdrowia: nasza tolerancja dla liczby zachorowań rośnie

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że do świąt pozostało jeszcze kilka tygodni, ale jednocześnie zasygnalizował, że rząd chciałby luzować obostrzenia. 

 

- Nastawienie rządu jest takie, żeby w miarę możliwości dokonywać odważnych, luzujących kroków. Teraz mamy przyspieszenie trzeciej fali i to oczywiście przekreśla możliwość podejmowania odważnych decyzji. Ale generalnie nasza tolerancja dla liczby zachorowań zdecydowanie rośnie. I akcja szczepień i odporność populacyjna powodują, że liczba zakażeń, która nawet przekroczy średni poziom 10-12 tys., nie będzie aż tak dolegliwa, o ile będzie mniej - proporcjonalnie - hospitalizacji, a powinno ich być mniej - ocenił Niedzielski. 

 

- W tej chwili nie rozważamy konkretnego rozwiązania, bo do świąt Wielkanocnych zostało jeszcze 1,5 miesiąca, ale nasze nastawienie jest takie, że jeżeli będzie tylko możliwość, to będziemy podejmowali decyzje luzujące - zadeklarował minister zdrowia. 

jo/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie