Szczeniak wrzucony do lodowatej wody. Przed śmiercią w reklamówce uratowała go 19-latka

Polska
Szczeniak wrzucony do lodowatej wody. Przed śmiercią w reklamówce uratowała go 19-latka
Policja Świętokrzyska
Uratowane szczenię

Ktoś wrzucił niespełna 2-miesięczne szczenię do lodowatej rzeki. Zwierzę żyje, bo jego skomlenie usłyszała przechodząca nieopodal 19-latka. Kobieta weszła do wody i uratowała psa, który uwięziony był w reklamówce. Sprawcy szuka policja.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 22 lutego. Policja informuje, że tego dnia, po godzinie 19, na komisariat policji w Morawicy (woj. świętokrzyskie) przyszła 19-letnia mieszkanka miejscowości.

 

ZOBACZ: Wystawił psa na parapet na 9. piętrze i zamknął okno

 

Kobieta przyprowadziła ze sobą około szczenię. Poinformowała funkcjonariuszy, że godzinę wcześniej była na spacerze w rejonie wsi Brudzów i usłyszała piszczącego psa.

 

Policja Świętokrzyska

 

 

Głos z foliowej reklamówki

 

"Głos wydobywał się z foliowej reklamówki wrzuconej do rzeki. 19-latka weszła do wody i wyciągnęła wyziębionego psa na brzeg" - przekazano w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. 

 

Niespełna 2-miesięczny pies wrzucony do rzeki w reklamówcePolicja Świętokrzyska
Niespełna 2-miesięczny pies wrzucony do rzeki w reklamówce

 

 

Nastolatka zaopiekowała się zwierzęciem. Przed przyjściem na komisariat udała się z nim do weterynarza, gdzie okazało się, że pies jest mocno wyziębiony. Po wszystkim podjęła decyzję o zaadoptowaniu czworonoga, który od tej chwili nazywał się będzie Promyk.

 

Policja apeluje o kontakt do wszystkich osób, które rozpoznają zwierzę lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy.

rsr/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie