Trzebinia. Pies uratował życie właścicielowi

Polska
Trzebinia. Pies uratował życie właścicielowi
pixabay.com
zdj. ilustracyjne

Ujadanie psa, który stał przy swoim nieprzytomnym właścicielu, zaniepokoiło przechodzące w pobliżu dwie kobiety. Zatrzymały one przejeżdżający obok radiowóz. Reanimacja prowadzona przez dzielnicowego przywróciła 65-latka do życia. Do zdarzenia doszło w Trzebini (Małopolskie).

Jak poinformowała w sobotę policja, mężczyzna, który wyszedł z psem na spacer, leżał twarzą w śniegu na terenie nieużytków rolnych. Zwierzę ujadające obok seniora zaalarmował dwie mieszkanki; zatrzymały one przejeżdżający akurat w pobliżu radiowóz. Dzielnicowy asp. sztab. Rafał Jania rozpoczął reanimację 65-latka i prowadził ją do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

 

ZOBACZ: Pies milioner. W spadku po właścicielu dostał fortunę

 

Zanim policjant zbliżył się do seniora, trzeba było zdobyć zaufanie psa, który nie chciał dopuścić obcego do swojego pana. W tym czasie na miejscu pojawiła się trzecia kobieta – znała ona mężczyznę i udało się jej odciągnąć zwierzę.

 

65-latek nie dawał oznak życia, jednak reanimacja prowadzona przez dzielnicowego przywróciła mu czynności życiowe. Nieprzytomnego seniora pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala.

 

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie