Pożar kościoła w Lublinie. "Prawdopodobnie doszło do podpalenia"

Polska
Pożar kościoła w Lublinie. "Prawdopodobnie doszło do podpalenia"
Zdjęcie od czytelniczki portalu
W parafii św. Krzyża w Lublinie prawdopodobnie doszło do podpalenia

Ogień pojawił się w parafii św. Krzyża w Lublinie przy ul. Pogodnej. Na miejscu zjawiły się trzy zastępy straży pożarnej. - Prawdopodobnie doszło do podpalenia - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. W czasie pożaru w kościele przebywała jedna osoba.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o kłębach dymu unoszących się znad kościoła św. Krzyża w Lublinie około 12:30. Na miejscu zjawiły się trzy zastępy straży pożarnej. - Zapaliła się kotara z tworzywa sztucznego, zawieszona przy wejściu do kościoła - st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń. Wideo z pożaru otrzymaliśmy od czytelniczki polsatnews.pl.

 

Jak relacjonuje oficer prasowy, w momencie pożaru kościół był pusty, dlatego nie ma osób poszkodowanych. - Pożar został ugaszony.  Prawdopodobnie doszło do podpalenia. Spaleniu uległa kotara oraz okolice wejścia do kościoła. Trwa oddymianie budynku - dodał oficer prasowy. 

 

ZOBACZ: Pożar kamienicy w Nowym Tomyślu. Mieszkańcy ratowali się, skacząc z okien

 

WIDEO: pożar kościoła w Lublinie

  

Andrzej Szacoń przekazał również, że w momencie wybuchu pożaru wewnątrz przebywała jedna osoba. - Jest to kobieta w wieku około 60-lat. Poczuła się gorzej i została przewieziona do szpitala - podsumował. 

 

Wideo i zdjęcia możecie przesyłać przez platformę Twój News oraz w wiadomościach na Facebooku. 

 

dsk/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie