Pożar kamienicy w Nowym Tomyślu. Mieszkańcy ratowali się, skacząc z okien

Polska
Pożar kamienicy w Nowym Tomyślu. Mieszkańcy ratowali się, skacząc z okien
OSP Boruja Kościelna
Trzyosobowa rodzina była uwięziona na 3. piętrze

Cztery osoby trafiły do szpitala po pożarze kamienicy w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Ogień zauważono w poniedziałek rano, na miejscu cały czas trwają działania strażaków.

Oficer prasowy nowotomyskiej straży pożarnej kpt. Damian Żukrowski powiedział w poniedziałek, że zgłoszenie o pożarze trzykondygnacyjnego budynku w centrum miasta wpłynęło przed godziną 6 rano.

 

Ratowali się, skacząc z okien 

 

- Pożar pojawił się na parterze w jednym z lokali, klatką schodową przeniósł się na piętra. Na trzeciej kondygnacji w palącym się mieszkaniu przebywała trzyosobowa rodzina. Ojciec tej rodziny wyskoczył z okna na podwórze, mocno się potłukł. Jego syn zeskoczył z okna na daszek przyległy do budynku, córka została ewakuowana przy użyciu drabiny - powiedział.

 

11/2021 15/02/21 Godzina 5:48 zastęp 519-36 i 519-31 zadysponowany przez SKKP W Nowym Tomyślu, do pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Mickiewicza (deptak) w Nowym Tomyślu.

Opublikowany przez OSP KSRG Boruja Kościelna Niedziela, 14 lutego 2021

 

Strażacy ewakuowali też trzyosobową rodzinę mieszkającą w lokalu na pierwszym piętrze. Do szpitala zostały zabrane cztery osoby - troje mieszkańców trzeciej kondygnacji budynku i kobieta mieszkająca na parterze.

 

ZOBACZ: Kamienna Góra: dwóch rannych w pożarze kamienicy. "Trudno oszacować straty"

 

Na miejscu pracuje 13 zastępów, około 50 strażaków. Trwa akcja dogaszania strychu kamienicy. Strażacy sprawdzili już wszystkie lokale w palącej się kamienicy. Udało im się też uratować przed pożarem sąsiadujące budynki.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie