Gerard Depardieu oskarżony o gwałt i napaść seksualną

Kultura
Gerard Depardieu oskarżony o gwałt i napaść seksualną
commons.wikimedia.org/ fot. Siebbi
W październiku wznowiono śledztwo ws. gwałtów, których miał dopuścić się aktor

Aktor Gerard Depardieu został w grudniu ubiegłego roku oskarżony o gwałt i napaść seksualną - poinformowała we wtorek prokuratura w Paryżu. Do przestępstw miało dojść w 2018 roku.

Wstępne zarzuty przedstawiono aktorowi 16 grudnia; Depardieu nie został wówczas zatrzymany - poinformowała prokuratura.

 

Prokuratura w Paryżu odniosła się do zarzutów po tym, jak sprawa została ujawniona we francuskich mediach. Podały one, że zarzuty dotyczą zawiadomienia, które złożyła w sierpniu 2018 roku 22-letnia wówczas aktorka i tancerka. Zeznała, że "została dwukrotnie wykorzystana seksualnie przez aktora w trakcie nieformalnej próby do przygotowywanego przedstawienia teatralnego". Miało do tego dojść w paryskiej rezydencji Depardieu w VI dzielnicy Paryża 7 i 13 sierpnia 2018 roku.

 

ZOBACZ: Wznowienie śledztwa przeciwko Gerardowi Depardieu. Sprawa dotyczy oskarżeń o gwałty

 

Prokuratura w Aix-en-Provence wszczęła śledztwo po otrzymaniu zawiadomienia, lecz przekazała ją prokuraturze w Paryżu.

Wznowione śledztwo

W czerwcu 2019 roku wstępne dochodzenie zostało umorzone. Według prokuratury działania śledcze prowadzone w ramach tego postępowania nie pozwoliły na sformułowanie zarzutów wynikających z oskarżeń kierowanych pod adresem Depardieu.

 

Śledztwo wznowiono w październiku ub.r.

 

Prawnik Depardieu, Herve Temime, mówił, że aktor "zdecydowanie zaprzecza", jakoby doszło do gwałtu lub napaści seksualnej.

 

Depardieu wystąpił w prawie 200 filmach i jest jednym z nielicznych francuskich aktorów, którzy zasłynęli w Hollywood. Zdobył Złoty Glob za rolę w "Zielonej karcie", anglojęzycznej komedii romantycznej z 1990 roku, w której zagrał u boku Andie MacDowell. Za tytułową rolę w "Cyrano de Bergerac" otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie