Ostrzeżenie przed gęstymi mgłami. Widzialność może skrócić się do 100 metrów

Polska
Ostrzeżenie przed gęstymi mgłami. Widzialność może skrócić się do 100 metrów
Hippopx
W niektórych regionach Polski mgły mogą utrzymać się przez dłuższy czas

Poniedziałek zapowiada się słonecznie, jednak w nocy i do południa miejscami spodziewane są mgły. Widzialność może być ograniczona do 100 metrów; alert wydano na razie dla Warmii i Mazur oraz Podlasia - podkreślił synoptyk IMGW Jakub Gawron.

W niedzielę temperatura maksymalna wynosi od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do nawet 14 stopni na południowym zachodzie.

 

- Niewątpliwie wiosenna pogoda, nie zimowa, jak w ostatnim czasie. Na północnym wschodzie jeszcze jest więcej chmur, ale tam też miejscami będą pojawiać się rozpogodzenia - dodał meteorolog IMGW.

 

Mgły zwłaszcza na północy Polski. "Będą utrzymywać się długo"

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek również ma być pogodnie. - Więcej chmur jedynie na północnym wschodzie w kraju. Należy jednak nastawić się na to, że miejscami będzie mgliście. Te mgły, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, będą marznące, ponieważ temperatura będzie na minusie. Widzialność będzie ograniczona do 100 metrów - wyjaśnił synoptyk.

 

ZOBACZ: Prof. Andrzej Fal: maseczki są jedynym słusznym rozwiązaniem

 

Jak dodał, alert przed gęstymi mgłami obowiązuje już na Warmii i Mazurach oraz na północy Podlasia. - Spodziewamy się, że będą one tam gęste i będą utrzymywać się dość długo. W innych miejscach kraju mgły również mogą utrzymywać się jeszcze jutro do południa, też z widzialnością 100-200 metrów - mówił Gawron.

 

Zgodnie z prognozą Instytutu poniedziałek, podobnie jak niedziela, zapowiada się słonecznie. - Temperatura maksymalna jutro wyniesie od 4 stopni na Suwalszczyźnie do ok. 8-9 stopni w centrum Polski i ok. 12 stopni Celsjusza na południowym zachodzie - powiedział synoptyk.

 

Zobacz prognozę pogody Polsat News

 

  

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie