Imprezy w hotelach i pensjonatach. Kolejne incydenty w Zakopanem

Polska
Imprezy w hotelach i pensjonatach. Kolejne incydenty w Zakopanem
Małopolska Policja
Policja znów interweniowała w Zakopanem

Część turystów - imprezowiczów przeniosła się z Krupówek do hoteli i pensjonatów. W nocy z piątku na sobotę policjanci w powiecie tatrzańskim odnotowali 103 interwencje; 84 osoby zostały ukarane mandatami – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

- Minionej nocy w obiektach turystycznych pod Tatrami mieliśmy osiem interwencji związanych z głośnym zachowaniem. Dochodziło do zakłócania ciszy nocnej przez grupy rozbawionych osób, które nie dawały spać innym wypoczywającym turystom. Nie dochodziło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak w ubiegły weekend” – powiedział Wieczorek.

 

ZOBACZ: Przygotowania do weekendu w Zakopanem. "Przestrzegajmy reżimu sanitarnego"

 

Jak mówił, imprezy z Krupówek przeniosły się teraz do hoteli i pensjonatów. "Z uwagi na fakt, że patroli policyjnych na Krupówkach było bardzo dużo, adekwatnie wzrosła liczba odnotowanych interwencji. W nocy z piątku na sobotę policjanci w powiecie tatrzańskim odnotowali 103 interwencje" - poinformował.

 

Minionej nocy było dość dużo patroli policyjnych na Krupówkach. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscu publicznym, zachowywały się wulgarne lub obsceniczne.

 

162 osoby wylegitymowane

 

162 osoby zostały wylegitymowane. Policja odnotowała w sumie 115 wykroczeń, z czego 84 zakończyły się mandatami karnymi - 69 dotyczyło braku maseczek, 31 wniosków o ukaranie skierowano do sądu, z czego 27 dotyczyło braku maseczek.

 

ZOBACZ: Andrzej Sośnierz, były szef NFZ: tłumy w Zakopanem to nic strasznego

 

Wielu turystów na Krupówkach dopiero na widok patrolu policji zakładało maseczki, a kiedy radiowóz przejechał, niektórzy z powrotem zdejmowali maseczki.

 

Wideo: w Zakopanem znów musiała interweniować policja

  

 

Według policji w nocy z piątku na sobotę nie było takich tłumów na Krupówkach, jak w ubiegłym tygodniu. Sporo było turystów, którzy spacerowali i robili zakupy.

 

Pojedyncze wybryki

 

Były pojedyncze wybryki osób, które przesądziły z alkoholem. Cztery osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia, a dwie z nich znieważyły interweniujących policjantów i usłyszą stosowne zarzuty.

 

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji przez weekend zakopiańskich policjantów wspierają kilkudziesięciu policjantów z Krakowa.

 

Patrole mają zwracać szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie