Na jakie auto stać przeciętnego Polaka? Dane nie napawają optymizmem

Moto
Na jakie auto stać przeciętnego Polaka? Dane nie napawają optymizmem
pxhere.com
Polak szuka auta, które jest tanie - wynika z najnowszego raportu Otomoto.

Nie od dziś wiadomo, że sytuacja materialna dużej części polskiego społeczeństwa, nie pozwala na zakup nowych samochodów. Niestety dane płynące z rynku aut używanych, także nie są dobre.

Z najnowszego raportu Otomoto, największego serwisu ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce, wynika, że co czwarty z użytkowników serwisu (aż 24,6 proc.) poszukuje dla siebie samochodu w przedziale cenowym między 10 a 19 tys. zł!

 

Na auto osobowe nie więcej niż 30 tys. zł

 

O słabej kondycji finansowej społeczeństwa świadczy też fakt, że 19,7 proc. użytkowników portalu było zainteresowanych pojazdami o wartości do 9 tys. zł. Z kolei 16,9 proc. poszukiwało dla siebie auta używanego w cenie między 20 a 29 tys. zł.

 

ZOBACZ: Benzyna albo nic? Niemcy nie chcą kupować elektrycznych samochodów

 

Z danych wynika, że zdecydowana większość polskich nabywców - w sumie to aż 61,2 proc! - przeznacza na zakup samochodu osobowego mniej niż 30 tys. zł.

 

BMW 3 i Audi A4 biją się o popularność

 

Listę dziesięciu najczęściej wyszukiwanych aut otwiera BMW serii 3, które zdetronizowało Audi A4. Obydwa samochody rywalizują ze sobą o pozycję lidera od 5 lat. Ich udział w ogólnej liczbie wyszukań przekracza 3 proc! Ponadto na podium znalazło się BMW serii 5 (2,34 proc. wyszukań), które zwykle plasowało się poza nim.

 

ZOBACZ: Wyciekły szczegóły projektu pierwszego samochodu elektrycznego od Apple

 

W pierwszej piątce są jeszcze: Volkswagen Golf V (2,24 proc. wyszukań) i Audi A6 (2,14 proc. wyszukań).

 

Pierwszą dziesiątkę uzupełniają kolejno: Opel Astra (1,92 proc.), Volkswagen Passat (1,81 proc.), Audi A3 (1,61 proc.) Ford Focus (1,51 proc.) i Skoda Octavia (1,44 proc.), która zamyka pierwszą dziesiątkę.

 

Więcej na ten temat można przeczytać w portalu interia.pl.

hlk/ interia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie