Będzie zmiana ws. zakrywania twarzy. Koniec z przyłbicami?

Polska
Będzie zmiana ws. zakrywania twarzy. Koniec z przyłbicami?
Pixabay.com/jardin/Zdj. ilustracyjne
Ministerstwo chce dookreślić typ noszonych maseczek

W Ministerstwie Zdrowia trwa dyskusja o nowych regulacjach dotyczących zakrywania ust i nosa. Jak dowiedział się polsatnews.pl, wkrótce mogą zapaść decyzje dotyczące noszenia przyłbic i zakrywania twarzy np. szalikami.

Minister zdrowia ma dziś wydać rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych – mówił w piątek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Profesor apelował do społeczeństwa, by stosowali się do zaleceń.

 

- Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem - wyjaśnił w w TVN24.

 

ZOBACZ: Niedzielski: z ogromnym niepokojem odczytujemy nowe dane o zakażeniach

 

Informację o rozporządzeniu zdementował minister zdrowia Adam Niedzielski. - Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone, jeśli chodzi o standard ich noszenia, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować - mówił minister w Wirtualnej Polsce.

 

WIDEO: Będzie zmiana ws. zakrywania twarzy. Koniec z przyłbicami?

  

 

Jak dowiedział się polsatnews.pl, wśród ekspertów trwa dyskusja odnośnie zakrywania twarzy. - Pewnie decyzje zapadną odnośnie przyłbic i szalików, ale to jeszcze nie w tym tygodniu - poinformował nas rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

prz/ml/ polsatnews.pl, PAP, wp.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie