Przestępcy zatrzymani przez... brak maseczki

Polska
Przestępcy zatrzymani przez... brak maseczki
Małopolska Policja
Małopolskie: trzech przestępców zatrzymanych przez brak jednej maseczki

Małopolscy policjanci dzięki kontroli mężczyzny, który nie miał maseczki, odkryli u niego narkotyki. Dalsze dochodzenie pozwoliło dotrzeć do jego dwóch kompanów - jeden odpowie za przestępstwa narkotykowe, drugi był poszukiwany listem gończym.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował w piątek, że policyjny patrol podczas sprawdzania parku miejskiego w Skawinie zauważył mężczyznę bez maseczki na twarzy.

 

ZOBACZ: 44-latek był poszukiwany. Wpadł przez brak maseczki

 

Po zwróceniu uwagi 44-letni mieszkaniec Skawiny natychmiast ją założył, ale zainteresowanie policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie. Po przeszukaniu okazało się, że miał przy sobie metaamfetaminę - mężczyzna został zatrzymany za posiadanie narkotyków.

 

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że narkotyki pochodziły od 27-letniego mieszkańca Skawiny, który został zatrzymany w swoim mieszkaniu pod zarzutem posiadania i udzielania środków odurzających. Znaleziono przy nim 9,5 grama metaamfetaminy.

 

W mieszkaniu przebywał też kolejny mężczyzna. Po sprawdzeniu jego tożsamości w policyjnych systemach okazało się, że 58-latek jest poszukiwany listem gończym do odbycia trzymiesięcznego aresztu za niepłacenie alimentów. On także został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie