List konserwatywnych polityków PO ws. aborcji. Jest komentarz rzecznika partii Jana Grabca

Polska
List konserwatywnych polityków PO ws. aborcji. Jest komentarz rzecznika partii Jana Grabca
Polsat News

- Trudno wymagać od kogoś, by głosował niezgodnie ze swoim sumieniem. Niezależnie od tego, jakie stanowisko głosi PO jako cała partia, konserwatyści będą mogli zachować swój pogląd i pozostać w partii oraz klubie - powiedział rzecznik tej partii Jan Grabiec w programie "Śniadanie w Polsat News". Skomentował w ten sposób ujawniony przez Interię list części polityków PO ws. aborcji.

"Platforma Obywatelska nie powinna zajmować radykalnego stanowiska i stawać się stroną w wojnie aborcyjnej" - stwierdziło 20 konserwatywnych działaczy tej partii. Jak dodali w oświadczeniu, "zaostrzenie przez PiS" przepisów o przerywaniu ciąży wywołało "wielki kryzys społeczny".

 

Konserwatyści uważają, że w przyszłości na temat legalności aborcji mogłoby w Polsce odbyć się referendum. Więcej na ten temat przeczytasz w Interii.

 

"To normalna wewnętrzna dyskusja"

 

W programie "Śniadanie w Polsat News" do treści oświadczenia odniósł się rzecznik PO Jan Grabiec. Zapewnił, że członkowie ugrupowania "znają treść listu od kilku dni".

 

ZOBACZ: "Żadnych nowych danin w pandemii" - politycy o podatku medialnym w "Śniadaniu w Polsat News"

 

- To normalna wewnętrzna dyskusja, która toczy się w Platformie na wiele tematów. Debata o sprawach światopoglądowych budzi dużo większe zainteresowanie niż programowa, to zrozumiałe - dodał Grabiec.

 

WIDEO: Fragment programu "Śniadanie w Polsat News"

 

  

 

Prowadzący Piotr Witwicki dopytał, co partia powie konserwatystom, którzy podpisali się pod dokumentem. Rzecznik PO odparł, że w sprawach światopoglądowych nie narzuca ona dyscypliny podczas głosowań w Sejmie i Senacie.

 

- Trudno wymagać od kogoś, by głosował niezgodnie ze swoim sumieniem. Niezależnie od tego, jakie stanowisko głosi PO jako cała partia, konserwatyści będą mogli zachować swój pogląd i pozostać w partii oraz klubie - powiedział Jan Grabiec.

 

Jak stwierdził, ważne będzie stanowisko partii "wydane przez jej całość". Obiecał, że zostanie ono wydane za kilka dni.

wka/ml/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie