Wizyta u dentysty na Teneryfie. Tak Irlandczycy obchodzą obostrzenia

Świat
Wizyta u dentysty na Teneryfie. Tak Irlandczycy obchodzą obostrzenia
Pixaby/ nutraveller
Irlandczycy latają na urlop na Teneryfę

Mimo obostrzeń Irlandczycy latają na urlop na Teneryfę. Aby udać się na wakacje w czasie pandemii rezerwują na hiszpańskiej wyspie wizyty u dentystów. Pandemiczne ograniczenia w Irlandii pozwalają na tego typu podróże.

Służby skontrolowały na lotnisku w Dublinie pasażerów lecących na Teneryfę. 40 proc. z nich deklarowało wyjazd do dentysty. Podczas kontroli podróżni okazywali potwierdzenia umówionych wizyt. 

 

W rozmowie z RTE Radio 1 recepcjonistka jednej z klinik dentystycznej na Teneryfie przyznała, że część pacjentów umawia się na wizyty, a następnie nie pojawia się w gabinecie. Tym samym zajmuje miejsca pacjentom, którzy naprawdę potrzebują pomocy dentysty.

 

ZOBACZ: Koronawirus we Włoszech. Zakaz podróży między regionami przedłużony

 

- Jesteśmy przyzwyczajeni do Irlandczyków przychodzących na leczenie, ale dziwne wydaje się to, że duża liczba osób, prosi o pisemne potwierdzenie wizyty, a potem się nie pojawia - powiedziała.

 

Wysokie kary 

 

Jak podaje portal independent.co.uk, służby ostrzegają podróżnych, że za wyjazd na fałszywą lub niepotrzebną wizytę dentystyczną grozi kara nawet 2 tys. Euro. 

 

- Informujemy, że to nie jest uzasadniony powód do podróżowania i apelujemy, aby tego nie robić. W rzeczywistości jeśli kontynuujesz podróż, możesz popełnić dwa różne przestępstwa - przekazał szef irlandzkiej policji Drew Harris. 

 

dsk/msl/ Independent, RTE Radio 1
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie