Solidarna Polska kandydaturę poparła Warchoła na prezydenta Rzeszowa

Polska
Solidarna Polska kandydaturę poparła Warchoła na prezydenta Rzeszowa
PAP/Darek Delmanowicz
Solidarna Polska poparła Marcina Warchoła

Prezydium zarządu Solidarnej Polski udzieliło w czwartek poparcia Marcinowi Warchołowi w ubieganiu się o prezydenturę Rzeszowa, prezydium uszanowało też jego decyzję, że będzie kandydatem niezależnym - dowiedziała się PAP w źródłach w Solidarnej Polsce.

W czwartek wieczorem odbyło się posiedzenie prezydium zarządu Solidarnej Polski.

 

Jak wynika z informacji PAP, prezydium partii - na czele z prezesem Zbigniewem Ziobro i wiceprezesami: Beatą Kempą, Michałem Wosiem i Michałem Wójcikiem - omówiło bieżącą sytuacje w koalicji rządzącej.

 

ZOBACZ: Warchoł: ostatnie słowo ws. orzeczeń TSUE należy do Trybunału Konstytucyjnego

 

"Udzieliło (także) poparcia dla pana Marcina Warchoła w ubieganiu się o urząd prezydenta miasta Rzeszowa, jednocześnie szanując osobistą decyzję Pana Marcina Warchoła, że będzie kandydatem niezależnym z poparciem prezydenta Tomasza Ferenca" - dowiedziała się PAP.

 

Prezydent zrezygnował

 

W środę 81-letni prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił swoją rezygnację z przyczyn zdrowotnych. Jednocześnie jako osobę, która mogłaby zostać jego następcą wskazał członka Solidarnej Polski, obecnego wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Wiceszef MS zadeklarował, że chce być bezpartyjnym kandydatem na prezydenta miasta i zapowiedział rezygnacje z członkostwa w partii.

 

W przypadku wygaśnięcia mandatu prezydenta miasta przed upływem kadencji, wybory przedterminowe zarządza premier. Do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta miasta, funkcję tę pełni osoba wyznaczona przez szefa rządu

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie