Nieoficjalnie: scenarzysta i aktor zatrzymany przez CBŚP za handel narkotykami

Polska
Nieoficjalnie: scenarzysta i aktor zatrzymany przez CBŚP za handel narkotykami
Zdj. ilustracyjne, fot. CBŚP
W ramach prowadzonego śledztwa CBŚP dokonało wielu zatrzymań

"Pobicia, rozboje, oszustwa, uprowadzenia dla okupu oraz przestępstwa narkotykowe" - według Prokuratury Krajowej takich przestępstw mieli dopuszczać się członkowie grupy "PsychoFans". Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród 108 osób zatrzymanych w sprawie jest Grzegorz B., scenarzysta i aktor znany ze współpracy przy filmach Patryka Vegi.

"Sąd podzielił argumentację prokuratora, przychylił się do wszystkich wniosków i zastosował na okres 3 miesięcy tymczasowe aresztowanie wobec Rafała L., Jerzego K., Grzegorza O., Tadeusza P. oraz Grzegorza B." - podała Prokuratura Krajowa. 

 

ZOBACZ: CBŚP rozbiło gang pseudokibiców "PsychoFans". Mieli zapas amunicji i gotówki

 

RMF FM podało nieoficjalnie, że Grzegorz B., to współscenarzysta filmu "Pętla", który został wyreżyserowany przez Patryka Vegę. Mężczyzna wystąpił również - jako aktor - w "Polityce" oraz w innej produkcji Vegi pt. "Bad Boy", opowiadającej o środowisku pseudokibiców piłkarskich.

 

W prokuraturze B. usłyszał m.in. zarzuty dotyczące udziału w handlu narkotykami oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Utrzymywał, że dotyczą one Służby Więziennej na Podkarpaciu. Będzie również odpowiadał za wręczenie łapówki za prawo jazdy. 

 

160 tysięcy złotych i amunicja

 

- Działania przeprowadzono pod koniec stycznia na terenie województwa podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych, oraz dokumentację. Przejęty materiał obecnie jest szczegółowo analizowany. Zabezpieczono także 160 tys. zł w gotówce – poinformowała nadkomisarz Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

W trakcie czynności zabezpieczono amunicjęCBŚP
W trakcie czynności zabezpieczono amunicję

 

Policjanci zatrzymali wówczas "3 osoby, w wieku od 33 do 61 lat. Kolejne 3 osoby doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych.

 

Pobicia, porwania, rozboje i handel narkotykami

 

Od wielu miesięcy trwają czynności w ramach śledztwa prowadzonego przeciw zorganizowanej grupie przestępczej "PsychoFans", która powiązana jest z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów piłkarskich.

 

ZOBACZ: Dostawa do domu i promocje. Handel narkotykami we Francji w czasie lockdownu

 

Członkowie grupy mieli dopuszczać się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, pobić, bójek z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, rozbojów, oszustw, porwań, podrabiać dokumenty i handlować narkotykami.

 

"W toku postępowania ustalono, że grupa działała od co najmniej października 2014 roku do grudnia 2017 roku m.in. na terenie województwa śląskiego, małopolskiego, a w szczególności miast takich jak Chorzów, Katowice, Kraków" - przekazała Prokuratura Krajowa.

 

Jak informują śledczy, dotychczas prokurator oskarżył 108 członków zorganizowanej grupy przestępczej, natomiast aktualnie w postępowaniu występuje 57 podejrzanych.

rsr/wka/ polsatnews.pl, RMF FM, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie