Media: Żona Aleksieja Nawalnego przyleciała do Niemiec

Świat
Media: Żona Aleksieja Nawalnego przyleciała do Niemiec
Polsat News
Żona Aleksieja Nawalnego przyleciała do Niemiec

Żona uwięzionego rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, Julia, przyleciała w środę z Rosji do Niemiec; po południu wylądowała na lotnisku we Frankfurcie nad Menem - poinformował tygodnik "Der Spiegel" na swej stronie internetowej.

O wylocie Nawalnej z Moskwy donosiła wcześniej agencja Interfax.

 

Przyczyny jej wyjazdu nie są jasne. Julia Nawalna nie wypowiadała się na ten temat. Jej prawniczka Swietłana Dawydowa powiedziała mediom, że nie komentuje tych doniesień.

 

17 stycznia Aleksiej Nawalny został zatrzymany na lotnisku w Moskwie po powrocie z Niemiec, gdzie przechodził leczenie po próbie otrucia bojowym środkiem chemicznym typu Nowiczok. Nawalna wróciła wówczas do kraju z mężem. 2 lutego sąd odwiesił karę więzienia wobec opozycjonisty zasądzoną w 2014 roku w sprawie o domniemane defraudacje finansowe. Nawalny ma spędzić w kolonii karnej dwa lata i osiem miesięcy. Jego adwokaci odwołują się od tej decyzji.

 

ZOBACZ: Nie doszło do spotkania szefa unijnej dyplomacji z Nawalnym. Mogłoby stworzyć "błędne wrażenie"

 

Wobec większości współpracowników Nawalnego władze wszczęły sprawy karne w związku z demonstracjami w jego obronie, które odbyły się w Rosji 23 stycznia, 31 stycznia i 2 lutego. Podczas protestów zatrzymywano tysiące osób. Szef sieci sztabów Nawalnego w regionach Rosji Leonid Wołkow, który od dłuższego czasu przebywa za granicą, jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym.

 

Julia Nawalna została zatrzymana w Moskwie podczas styczniowych demonstracji i skazana na grzywnę

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie