Brytyjski następca tronu zaszczepiony. Przyjął preparat wraz z małżonką

Świat
Brytyjski następca tronu zaszczepiony. Przyjął preparat wraz z małżonką
TheRoyalFamily/Instagram
W marcu zeszłego roku następca tronu zakaził się koronawirusem

Brytyjski następca tronu książę Karol oraz jego małżonka księżna Kamila otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 - poinformowało w środę ich biuro w Clarence House.

Z racji wieku 72-letni Karol i 73-letnia Kamila znaleźli się w czwartej grupie priorytetowej do szczepień, w której są osoby między 70. a 75. rokiem życia. Nie podano, gdzie Karol i Kamila zostali zaszczepieni, którą z dwóch obecnie podawanych w Wielkiej Brytanii szczepionek przyjęli ani czy zostali zaszczepieni razem czy osobno.

 

Przed miesiącem szczepionkę na zamku w Windsorze otrzymali królowa Elżbieta II i jej mąż, książę Filip.

 

Choroba księcia Karola

 

W marcu zeszłego roku następca tronu zakaził się koronawirusem, ale choroba miała u niego dość łagodny przebieg. W połowie czerwca, ponad dwa tygodnie po zakażeniu, ujawnił jednak, że nadal nie odzyskał w pełni zmysłu węchu i smaku, których utrata jest jednym z objawów zakażenia.

 

ZOBACZ: Królowa Elżbieta i książę Filip zaszczepieni przeciwko COVID-19

 

W marcu razem z Karolem na obecność koronawirusa zbadana została księżna Kamila, ale u niej test nie go nie potwierdził.

 

Celem brytyjskiego rządu jest zaszczepienie pierwszą dawką do połowy lutego wszystkich czterech pierwszych grup priorytetowych, czyli ok. 15 milionów osób. Do poniedziałku włącznie pierwszą dawkę otrzymało prawie 12,65 mln osób, drugą - 516 tys.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie