Amerykański dyplomata o proteście "Media bez wyboru". "USA zawsze będą bronić niezależności"

Polska
Amerykański dyplomata o proteście "Media bez wyboru". "USA zawsze będą bronić niezależności"
YouTube/US Embassy Warsaw
Według Bixa Aliu, wolne media są "kamieniem węgielnym demokracji"

"Wolne media są kamieniem węgielnym demokracji; Stany Zjednoczone będą zawsze bronić niezależności mediów" - napisał na Twitterze w środę charge d'affaires USA w Polsce Bix Aliu. Do czasu wyboru nowego amerykańskiego ambasadora, jest on najważniejszym dyplomatą ze Stanów przebywającym w naszym kraju.

Bix Aliu przywitał się z polskimi internautami 28 stycznia, gdy na Twitterze napisał: "Reprezentuję USA w Polsce do czasu nominacji i przyjazdu nowego Ambasadora USA. Wraz z polską stroną pracujemy nad dalszym rozwojem polsko-amerykańskich relacji, i właśnie tutaj, na Twitterze, będę Państwa informował o postępach w tym zakresie".

 

 

W środę dyplomata skomentował protest "Media bez wyboru". Według niego, wolne media "są kamieniem węgielnym demokracji".

 

"Stany Zjednoczone będą zawsze bronić niezależności mediów" - zapewnił.

 

Polsat i Interia dołączyły do protestu

 

Na początku lutego do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisano projekt ustawy, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek od reklam ma trafić m.in. do NFZ.

 

Telewizja Polsat sp. z o.o. oraz Grupa Interia.pl sp. z o.o. przyłączyły się do protestu "Media bez wyboru" w związku zapowiedzią podatku cyfrowego. Wiele stacji nadaje w środę specjalny komunikat z czarną planszą, a na stronach internetowych nie można przeczytać żadnego artykułu. Wsparcie dla protestu wyrażają m.in. politycy i internauci.

 

"Widzę, że obudziłem się w innej Polsce"

 

Od środowego poranka na Twitterze najbardziej popularnymi hasłami są: #MEDIABEZWYBORU oraz #WolneMedia. W pierwszej "10" trendujących znalazło się także miejsce dla słowa "Protest" oraz "Teleranka", którego zaprzestano nadawać w związku z wprowadzeniem stanu wojennego 13 grudnia 1981 r.

 

ZOBACZ: "Media bez wyboru". Reakcje polityków, dziennikarzy i internautów

 

"Nie sądziłam że będę żyć w takich czasach" - pisze jedna z internautek. "To, mówisz, że nie oglądasz?... że, to nie Twoja sprawa?...że, nie wtrącasz się do polityki?...Już wkrótce, nie będziesz miał/ miała wyboru", "Widzę, że obudziłem się w innej Polsce" - dodają inni.

 

- Podatki są zapewne bolesne i kosztowne dla mediów, ale media muszą się liczyć z tym, że będą ponosić koszty swojej działalności, tak jak wszystkie inne podmioty gospodarcze w kraju - powiedział w środę wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie