Mazury. Kobieta w ciąży i jej mąż utknęli w zaspie. Policja okazała się bezradna

Polska
Mazury. Kobieta w ciąży i jej mąż utknęli w zaspie. Policja okazała się bezradna
Zdj. ilustracyjne, fot. PAP/Wojtek Jargiło
Pomocy uwięzionym w zwałach śniegu udzielili strażacy

W zaspie śnieżnej na drodze lokalnej koło miejscowości Górkło niedaleko Mikołajek (woj. warmińsko-mazurskie) utknął samochód, którym jechało małżeństwo. W środku nocy kobietę w ciąży i jej męża wydostali z unieruchomionego samochodu strażacy. Ze śnieżnej pułapki uwolnili także policjantów, którzy jako pierwsi przyjechali pomóc.

Do tej sytuacji doszło o północy na drodze lokalnej, 2 kilometry od drogi krajowej nr 16 w powiecie mrągowskim. W zaspie śnieżnej utknął samochód, którym jechało do domu małżeństwo. Pomoc wezwał mężczyzna, który wracał z żoną w ciąży ze szpitala.

 

ZOBACZ: Zawieje i oblodzone drogi. Zima zaatakowała w Europie

 

- Najpierw na miejsce przyjechała policja, ale policyjne auto także utknęło w śniegu, nie mogąc wyjechać - relacjonował kpt. Jakub Tutka ze straży pożarnej w Mrągowie.

 

Pomogli strażacy. Użyli terenówki

 

Następnie przyjechali strażacy z OSP z Mikołajek. Samochodem terenowym z napędem na cztery koła uwolnili najpierw policyjne auto, a potem odwieźli do domu małżeństwo. Odholowali też ich samochód. Strażacy zawiadomili również zarządcę drogi o tym, że trasa lokalna jest całkowicie nieprzejezdna.

 

W poniedziałek wieczorem na Warmii i Mazurach opady śniegu były bardzo intensywne. Dodatkowo śnieg z pól i poboczy nawiewał na drogi wiatr.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie