Nieżywa krowa i martwe cielaki przywiązane do ściany w gospodarstwie na Lubelszczyźnie

Polska
Nieżywa krowa i martwe cielaki przywiązane do ściany w gospodarstwie na Lubelszczyźnie
Stowarzyszenie Milejów dla Zwierząt
W oborze znajdowały się dwa martwe cielaki przywiązane linami do ściany. Pomieszczenie nie posiadało drzwi ani okien

W gospodarstwie 76-latka z gminy Cyców na Lubelszczyźnie zwierzęta padały z głodu, wycieńczenia i zimna. Gdy na jego teren wkroczyli obrońcy zwierząt oraz policjanci, w oborze znajdowały się martwe cielaki. Przed budynkiem leżała nieżywa krowa przykryta sianem. Gospodarz trafił do aresztu.

Policjanci z komendy powiatowej w Łęcznej (woj. lubelskie) zostali zaalarmowani przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Milejów dla Zwierząt, że na terenie jednej z posesji w gminie Cyców znajdują się wychudzone i padłe zwierzęta.  

 

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce wraz z przedstawicielami stowarzyszenia, lekarzem weterynarii oraz pracownikiem urzędu gminy w oborze znaleźli dwa martwe cielaki przywiązane sznurami do ściany.

 

ZOBACZ: Wystawił psa na parapet na 9. piętrze i zamknął okno

 

W pomieszczeniu brakowało drzwi i okien w futrynach. Na podłodze była słoma wymieszana z błotem i odchodami. Nie było pożywienia dla zwierząt ani świeżej słomy.

 

Gospodarz trafił do aresztu

 

Na zewnątrz budynku leżała martwa krowa przykryta sianem. Z kolei na polu znaleziono dwie żywe krowy z cielęciem. Zgodziło się niemi zaopiekować jedno z gospodarstw rolnych w Cycowie.

 

Dostałyśmy anonimowe zgłoszenie o niedołężnym starszym mężczyźnie, który hoduje bydło. Z informacji wynikało, że...

Opublikowany przez Stowarzyszenie Milejów Dla Zwierząt Piątek, 5 lutego 2021

 

Właścicielem zwierząt okazał się 76-letni mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali go i osadzili w areszcie. Decyzją prokuratora padłe zwierzęta zostaną przekazane do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej w Lublinie - poinformowała aspirant Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

 

Sprawą zajmują się policjanci. Za za złamanie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt i znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie