Na mrozie i krótkich łańcuchach. Policja odebrała 18 psów hodowcy

Polska
Na mrozie i krótkich łańcuchach. Policja odebrała 18 psów hodowcy
Policja Lubelska

18 owczarków odebrali policjanci w gminie Poniatowa (Lubelskie) 50-letniemu właścicielowi hodowli, który trzymał psy w złych warunkach – m.in. na zbyt krótkich łańcuchach, na mrozie, bez żadnego zadaszenia – poinformowała w poniedziałek policja.

- Powiatowy lekarz weterynarii zdecydował o odebraniu właścicielowi 18 psów, które wymagały natychmiastowej opieki weterynaryjnej z uwagi na zły stan ich zdrowia – poinformowała aspirant sztabowy Bożena Lasota z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

 

Na mrozie bez budy

 

Policjanci wraz inspektorem do spraw ochrony zwierząt oraz powiatowym lekarzem weterynarii udali się do jednego z gospodarstw położonych w gminie Poniatowa, po tym jak otrzymali zgłoszenie, że dochodzi tam do znęcania się nad zwierzętami.

 

ZOBACZ: Ktoś wrzucił szczeniaki do kanału ściekowego. "Przeraźliwie płakały"

 

- Właściciel gospodarstwa prowadził hodowlę około 60 owczarków. Jak się okazało, znaczna część tych zwierząt była przetrzymywana na zbyt krótkich łańcuchach. Psy były przywiązane na terenie całej posesji m.in. do drzew i różnych urządzeń gospodarczych. Nad zwierzętami nie było nawet żadnego zadaszenia, czy budy. Psy nie miały gdzie się schować, nawet w przypadku obfitych opadów śniegu – powiedziała Lasota.

 

Właściciel hodowli oświadczył policjantom, że nie widzi nic złego w takim trzymaniu swoich zwierząt.

 

Policja Lubelska

Do 3 lat więzienia

 

Na terenie hodowli policjanci wykonali m.in. oględziny zwierząt i całej posesji. - Zebrany w sprawie materiał dowodowy posłuży do przedstawienia zarzutów znęcania się nad zwierzętami – dodała policjantka.

 

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie