Koronawirus w USA. Mężczyzna zmarł 25 minut po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19

Świat
Koronawirus w USA. Mężczyzna zmarł 25 minut po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19
Zdj. ilustracyjne, fot. PAP/EPA/Alberto Valdes
Medycy obserwowali mężczyznę przez kwadrans po szczepieniu - wtedy nie wykazał żadnych niepokojących objawów

Urzędnicy służby zdrowia potwierdzili w poniedziałek, że w Nowym Jorku zmarł 70-letni mężczyzna wkrótce po otrzymaniu szczepionki przeciwko COVID-19. W Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej doby odnotowano 1268 ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa.

Jak poinformował Howard Zucker, komisarz ds. Zdrowia stanu Nowy Jork, mężczyzna upadł, opuszczając w niedzielę ośrodek szczepień w Hudson Yards. Stało się to około 25 minut po tym, kiedy otrzymał zastrzyk. Nie zauważono u niego żadnych oznak reakcji alergicznej.

- Ochrona i ratownicy rzucili się w jego stronę w ciągu kilku sekund, jednak mężczyzna zmarł wkrótce lokalnym szpitalu – cytuje Zuckera lokalna telewizja News 10.

 

"Nie wykazywał żadnych niepożądanych reakcji"

Przedstawiciele nowojorskiej straży pożarnej (FDNY) stwierdzili, że mężczyzna został zabrany do szpitala w niedzielę tuż przed godz. 11. Zucker dodał, iż po szczepieniu 70-latek był obserwowany przez kwadrans, czego wymagają procedury medyczne. 

 

ZOBACZ: Rekordowy transport artykułów medycznych z Chin. Do Polski przyjechały pociągiem

- Nie wykazywał żadnych niepożądanych reakcji ani żadnych objawów zaniepokojenia. Wstępne oznaki wskazują, że mężczyzna nie miał żadnej reakcji alergicznej na szczepionkę – dodał komisarz.

Argumentował, że i on sam i inni eksperci ds. zdrowia publicznego zgadzają się, że szczepionka przeciwko koronawirusowi jest bezpieczna. - Zachęcam wszystkich kwalifikujących się nowojorczyków do zaszczepienia się – apelował Zucker.

 

Ponad 27 mln potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w USA

W Baltimore, w stanie Maryland, Uniwersytet Johnsa Hopkinsa (UJH) poinformował w poniedziałek w nocy, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w USA 1268 ofiar śmiertelnych Covid-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 86 928 kolejnych osób.

 

ZOBACZ: Godziny policyjne i zakazy przemieszczania się. Nowe restrykcje w europejskich krajach


Amerykańska uczelnia szacuje, że od wybuchu epidemii w Stanach Zjednoczonych odnotowano łącznie 27 mln 088 044 przypadki zakażenia wirusem. Liczba ofiar śmiertelnych sięga 464 845.

Jednocześnie zgodnie z danymi UJH na całym świecie z powodu Covid-19 zmarło do tej pory 2 324 794 osób. Globalna liczba przypadków wirusa wynosi 106 mln 455 846.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie