Rekordowy transport artykułów medycznych z Chin. Do Polski przyjechały pociągiem

Polska
Rekordowy transport artykułów medycznych z Chin. Do Polski przyjechały pociągiem
Polsat News
Tym pociągiem przyjechały do Polski kontenery z materiałami medycznymi z Chińskiej Republiki Ludowej

Kombinezony ochronne, fartuchy oraz strzykawki - między innymi takie artykuły medyczne przyjechały w poniedziałek do Polski specjalnym pociągiem towarowym z Chin. Ten transport jest największym pod względem objętości. Sprowadzony sprzęt przejęła Agencja Rezerw Materiałowych.

Transport materiałów medycznych z Chin przyjechał do miejscowości Małaszewicze w województwie lubelskim. Leży ona przy magistrali kolejowej E-20, łączącej Europę Zachodnią z Azją Wschodnią i Centralną. 

 

ZOBACZ: Izrael: u zaszczepionych spada zdolność do przenoszenia koronawirusa

 

Tzw. suchy port kolejowy w Małaszewiczach ma znaczenie międzynarodowe, ponieważ przeładowuje się tam towary z pociągów jeżdżących po szerokim torze (1520 milimetrów). W poniedziałek, po dwóch tygodniach jazdy, zatrzymał się tam skład wiozący artykuły medyczne w 41 kontenerach.

 

WIDEO: Przyjazd pociągu z Chin do punktu rozładunkowego w Małaszewiczach

  

 

Artykuły medyczne przejęła ARM

 

Do Polski kolejowym transportem sprowadzono m.in. kombinezony ochronne, fartuchy oraz strzykawki, które posłużą do wykonywania szczepień przeciwko koronawirusowi. 

 

Po rozładowaniu sprzęt przejęła Agencja Rezerw Materiałowych, która w najbliższych dniach rozdysponuje go między polskimi szpitalami. 

 

Towarowy pociąg z Chin przywiózł tyle materiałów medycznych, ile zmieściłoby się w czterech samolotach Rusłan, uchodzących za największe na świecie.

wka/grz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie